• 12 Haziran 2019, Çarşamba 14:11
MURADÖZDİL

MURAD ÖZDİL

Kurtarıcı kahraman İmamoğlu...

KURTARICI KAHRAMAN İMAMOĞLU

Bir yerel seçim devirdik. Büyük şehirler elden gitti. Ankara’da Kayserili adayın tutmayacağını kör gördü ama Ak Parti Politbürosu göremedi. Külliye Ağaları birbirleriyle didişirken milleti ceplerinde gördükleri için gafletten sarhoş tepişip duruyorlar. Zannediyorlar ki gizli saklı yürütüyorlar itiş kakışlarını.

En tuhaf anekdotları bile şehir efsaneleri halinde kahvelere düşmüş. Külliye’de şucular, ocular, bucular alan koruma ve genişletme savaşından helak oluyorlar. Sadece millete hizmet için.

Seçim sırasında yaptıkları “öcü edebiyatı” da tutmadı APO’ya sarıldık…

Strateji yok. Günü kurtarma peşindeki salvolar, taktikler.

Ar devri kapanalı çok olmuş. Kimsenin yüzü kızarmıyor artık. Allah’ın hakkı unutulmuş. Kim her neredeyse kendi hakkını hunharca yağmalarken diğer yandan olduğu yeri korumak için bütün silahlarıyla çarpışıyor. Bütün ağızlar kan kokuyor. Vah memleketim vah…

Ak Parti’yi göz göre göre kayıplara sürükleyen yola kimler itiyor. Üst üste öyle şeyler oluyor ki mahsus mu yapılıyor yoksa “bu kadar mı çaresizlik ve telaş var” diye düşündürüyor. Basiret almış balını gitmiş Ak diyarlardan. Günlük, saatlik, anlık taktiklerle günü kurtarma telaşı. Günü kurtarma telaşında az beceri için bari Çingenelere danışsalar. Günü kurtarma tecrübe ve teslimiyet işidir. Öyle telaşa gelmez. Roman mahallesinde 4 yıl yaşadım. Aklında seksen tilki dolaşsa da kalbin temiz olacak o günü kurtarabilmen için. Elma kurdu gibi bir şey olacaksın. E o da yok. Eller yüzler bulaşık…

Ak Parti yönetimi milletin “sığır olmadığına” ve zamana ayak uydurmak zorunda kaldığına hala inanamıyor. On sekiz yaşına giren genç Ak Parti’ye oy atmıyor. Neden atsın? Ayda 10 GB bedava internet için mi?

İşin en tuhaf yanı Ak Parti kendi elleriyle bir kahraman yükseltiyor, allıyor pulluyor, parlatıyor…

Ekrem İMAMOĞLU…

Ak Parti yönetimi bile Binali YILDIRIM’ı zayıf bir aday olarak görüyor. Söyleyecek bir sözü yok aday olarak. Parti konuşuyor. Reis konuşuyor, Bakanlar konuşuyor, önüne gelen parti adına İstanbul’u konuşuyor.

CHP adına İstanbul ile ilgili yalnızca İmamoğlu konuşuyor. Sahnede yalnızca o var.

Mansur YAVAŞ’ı karalama kampanyası tutmadı. Tutmayacaktı. Genel Merkez adayını Ankaralı benimsemedi. Peki İstanbullu yerel seçimlerde neden Binali YILDIRIM’ı benimsesin.

Ak Parti’nin jokeri.

Milleti kör ve ahmak sanıyorlar. Herkes onun Erzincanlı olduğunu biliyor, İzmir’den geçen yerel seçimlerde aday gösterildi. İzmir milletvekiliydi. İlkokuldan beri eğitimini İstanbul’da tamamladı ve Büyükşehir’de Reis’in ekibindeydi.

Bunları herkes biliyor.

Kimin ne çaldığı ne çırptığı bir yana seçimlerin iptali tam bir skandaldı, fiyaskoydu. Milletin egemenliğine ve sandığa yaslanan partinin çuvallamasıydı. Ak Parti sivilizasyonu temsil ediyordu. Artık DEVLET olduk MAŞALLAH. Her türlü sivil muhalefetin hedefi…

CHP, Saaddet Partisi, İyi Parti(Çakma milliyetçi FETÖ Spor) ve HDP’nin Ekrem İmamoğlu’na oy yağdırdığının davulunu çalıp duruyorlar. Milletin göre göre ve bile bile oy attığını düşünmüyorlar. Vicdan mı?

15 Temmuz’dan sonra KHK’larla uzakaştırılan yüzbinlerce memurun yerine kimler atandı? Hadi güvenlik soruşturmasını anladık. Mülakat marifetiyle milletin gözünün içine baka baka devlet memuriyetleri yağmalandı. Kim devletin dışında kaldı?

Millet görüyor. Yüksek KPSS puanlarıyla atanamayan evladına bakıyor ve öfkeli, ekmeğini eline alamayan evlat öfkeli…

Kimsenin cevap veremeyeceği bir soru soruyor.

FETÖ gitti de ne değişti?

Hatta devletin içinde ve sivil örgütlenmeleriyle 10 yıla yakın terör estiren FETÖ mafyasını arıyor kimisi. “Yahu onlar en azından haraç alırlardı elimde ekmeğim kalırdı. Bunlar hepsini kendilerine alıyor” diyor.

Ve Kurtarıcı Kahraman Ekrem İmamoğlu çıkıyor ortaya. Propagandasını yapmak da Ak Parti’ye düşüyor.

Yerel seçimlerde İstanbul’un kafa kafaya gelmiş olması kimseyi akıllandırmış veya basiretlendirmiş görünmüyor. Aynı tas aynı hamam gidiyor. Mevcut tablonun sorumlusu MİLLET.

Millet gaflete düştü de İlçede partisine, ilde de İmamoğlu’na attı oyunu. Takımını sattı. Bu millet tuttuğu futbol takımına AllaH’a gösterdiğinden daha fazla sadakat gösterir. Ak Parti’de kalabalık bir taraftar kitlesine sahipti. Geçenlerde solcu bir arkadaşım gülümseten bir sohbetini paylaştı.

Bir milliyetçi bir solcuya “Hayatımda ilk defa bir sol partiye (CHP) oy attım. O da İmamoğlu’na.” . Solcu da şöyle cevap veriyor: “Hayatımda ilk defa bir sağ partiye (CHP) oy attım. O da İmamoğlu’na” .

Seçim sonrası kabartma tozu boca edilmiş hamur haline gelen İmamoğlu’nu mıncıklama gafleti devam ediyor ne yazık ki.

Bir HİÇ’ten KURTARICI KAHRAMAN imal ediliyor AK PARTİ ve AK PARTİLİLER tarafından. Ama milleti ve tepkilerini çoktan unutmuşlar.

  • İmamoğlu karakol basmış.
  • Heyt breh omzu ceketli kabadayı. Aslan parçası
  • Ordu valisine it demiş
  • Vaaay! Vali bakanlık peşindeeee!
  • İmamoğlu Rummuş
  • Ben de Çerkesim!
  • İmamoğlu ne zaman Kuran okusa kameralar orada
  • Bakara makarayı unutmadık. Hele o Efkan Ala’nın “peygamber kibir yaptı” lafı. Yeniden Müslüman olmuş mudur ki. Benden sonra tekrar et Efkan “eş hedü en la ilahe illallah ve eşhedü….”
  • İmamoğlu’nun uçağı, İmamoğlunun zenginliği, İmamoğlunun şusu, İmamoğlu’nun busu….

 

Bu arada adayımız yazın sıcağında hala takım elbisesi çıkarttırılmadığı halde etrafında bir takım elbiseliler ordusuyla “muhtar adayı” gibi seçim çalışmalarına” devam ediyor…

25 yıldır İstanbul Ak Parti’de ama seçim propagandası hala “DAYAYACAĞIZ DÖŞEYECEĞİZ” üzerine…

Binali YILDIRIM’ı Ak Parti İstanbul Seçimlerinde “yetim” bıraktı bil cümle TEŞKİLAT İstanbul seçimleri üzerinden REİS’E YARANMA YARIŞI içerisinde.

Ve içten içe teşkilatı üst kademeleri seçimin kaybedileceğini hissediyor, hatta biliyorlar…

İşte gafletin İHANET’e dönüştüğü yer tam da burası.

İstanbullu şehrini Ak Parti’nin “yetim”ine teslim etmeyecek gibi görünüyor.

Ak Parti’nin özenle allayıp pulladığı ve REİS’in karşısına layık hale getirene kadar da ismini büyütmeye devam etmekte kararlı olduğu bir Belediye Başkanımız olacak gibi…

Oysa ki her yerinden kibir dökülen, güdüldüğü çok açık berbat bir kukla olduğu o kadar belli ki…

Allahsızlar ordusunun en son imalatı. Gururla sunarlar:

KURTARICI KAHRAMAN İMAMOĞLU…

Ha Reis sağda solda “dava falan” diyor değil mi…

Müsaade ederse Murat BAŞARAN abinin son yazısından alıntılıyorum:

Konuşacak bir şey yok…

Amerika da bi tarafı yiyorsa gelsin… Bahane etmeyin savaşı mavaşı…

Meyhaneden çıkacak dürüst adamlarla, kanaatkâr cami cemaatiyle savunuruz memleketi…

Mücahitlikten mütayitliğe terfi edenler zaten sıvışırlar o gün geldiğinde…

Sabatay, Pakraduni, kripto yavşaklar da Manastır pencerelerinden seyrederler İstanbul’u…

Adını, soyadını, memleketini değiştirenler de çıkar aradan…

“Her şey çok güzel olacak” diye kafa açan tencere-tavacılar da…

Onlar tankların önünde durmaya mabadı olmayanlar…

Tankları alkışlayıp postal yalayanlar…

Yani biz bizeyiz…

Yeteriz.

Nasılsa ölmeyecek miyiz?”

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Sinan Çimtay Sinan Çimtay 15.06.2019 11:37

İki aday arasındaki bariz kalibre farkına rağmen sonuçların başabaş çıkması, bir yerlerde önemli yanlışlar yapıldığının ispatı. Özeleştiri yapan çok da, neticeye yansır mı acaba bu saatten sonra. İnşaallah.

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık