• 10 Aralık 2018, Pazartesi 11:15
MURADÖZDİL

MURAD ÖZDİL

Fakirleşen Avrupa delirirse...

 

Fakirleşen AB parçalanıyor. İngiltere’nin Brexit ile AB’den çıkma kararından sonra süreç hızlandı.

Kuzey Afrika’da Arap Baharı denilen ABD operasyonu ile İngiltere milyarlarca dolar zarar ettirildi. Kuzey Afrika operasyonu için ABD’nin Finans Baronu sahipleri Fransa’yı çıkarlarının aktörü olarak kullandılar.

İngiltere bu hamleyi Libya ve Suriye’de durdurdu neyse ki. Suriye’de Rusya 8 yıldır ABD’nin petrol fiyatlarını dipleyerek uyguladığı ekonomik baskıya rağmen nasıl direnebiliyor. Kimin siyasi desteği ve parasıyla.

Zenginlikleri üretime ve reel ekonomiye dayanan İngiltere’de konuşlanmış Küreselci Baronlar (Çoğunluğu Seferad Yahudisidir) yedikleri kazığı çıkarmak için hamle üzerine hamle yapıyorlar.

Suriye’deki Rusya ve İran direnişiyle başladı. Ardından Brexit geldi. 15 Temmuz’da İngiltere ve Rusya’nın desteğiyle ABD Finans Baronları’nın Darbe girişimi söndürüldü, Üretim yatırımlarının büyük çoğunluğunu Çin’e kaydırmış olan Küreselci Baronlar bu ülkeyi aynı zamanda finansal bir merkezi kutup yapmaya hazırlanıyorlar. Ve Fransa da bu kavganın bir ayağı…

15 Temmuz detayı girmişken. Darbe girişimini gizemli bir albayın haber vermesi ve Ordumuzdaki NATO’nun ABD’ci olmayan kanadının subaylarının 15 Temmuz gecesini evde pofuduk terlik ve pijama eşliğinde seyretmeleri Darbe girişiminin bastırılabilmesinde en önemli etkenlerdi. Sol Kemalist Süperzeka Analist Erol Mütercimler demiyor mu açtım bir kovboy filmi seyrettim o gece…

Millet sokaklarda şehid olurken…

Neyse…

Küreselci Üretim Baronları ile Küresel Finans Baronları arasındaki üvey kardeş kavgası Avrupa’da bir cephe daha açtı… İlk kavga alanı Fransa…

Fransa’da “sarı işçi yelekleri”yle başlayan gösteriler de neyin nesi!

Neden Fransa’da başladı?

Fransa nüfusu gerek etnik bakımdan gerekse dinsel bakımdan en kozmopolit ülke. Turist olarak Paris’e gittiniz, müzeleri gezdiniz, Eyfel’i gördünüz. Louvre’ye hayran kaldınız falan. Ne gördünüz ki? Bir metroya binip Banliyö sokaklarını gezdiniz mi peki.

Öteki Paris’i, Öteki Fransa’yı gördünüz mü? Kökeni geçmişin sömürge milletlerinden olan 2. Sınıf, 3. Sınıf Fransızları!

ABD Merkezli Finans Baronları göstere göstere verdikleri destekle Macron adlı memurlarını Fransa’nın başına getirdiklerinde Fransa’nın suyu ısınmaya başladı.

Aslında bütün Avrupa’da sular ısınıyor. Avrupalı işçinin yüksek emek fiyatından dolayı Küresel Üretimini Çin’e kaydıran Üretim Baronları yüksek vergilerden ve Avrupa’da paralarına karlı taklalar attıramamalarından dolayı sermayelerini de Avrupa’dan ufak ufak kaçırıyorlar. Shangai Borsası önümüzdeki yıllarda daha da şenlenecek.

ABD’de Donald Trump’u başkan seçtirmeyi başaran İngiltere merkezli Küresel Üretim Baronları ABD’de biz de varız demişlerdi. Trump’un etrafı tabii ki kısa zamanda sarılacak ve felç edilecekti. Öyle de oldu. Finansçılar artık Kennedy’i öldürdükleri gibi saçma operasyonlar yapacak kadar manyak değiller. 

İngiltere’nin Küreselci Baronları ABD’nin başına Donald Trump gibi bir palyaçoyu seçtirmeyi başardılar. Daha ne olsun…

ABD’nin bembeyaz çiftçisi, esnafı, alın teriyle ekmeeni kazanan iş adamısı finansçıların ülkeyi büyük bir kaosa sürüklediğine geç uyandılar. Şimdilerde muhtemel bir ABD iç savaşına hazırlanıyorlar. Finans Baronlarının aç bırakacağı sefil kalabalıklara karşı kendilerini korumak üzere. Tabi o başka bir hikaye.

Avrupa’da sular ısınıyor diyorduk. AB’nin genişlemesi ve serbest dolaşımla birlikte Doğu Avrupalılar ele geçirdikleri Schengen Pasaportlarıyla birlikte Batı Avrupa ülkelerine ucuz iş gücü ve dişi ve taze slav eti olarak akın ettiler. İşçilikte taşeronlaşma ve iş gücünün ucuzlaması AB ülkelerindeki en büyük sorunlardan biri. Buna rağmen AB ükelerindeki Sosyal Devlet anlayışı ülke ekonomilerine ağır bir yük olmaya devam ediyor. Özellikle Almanya ve Fransa ekonomileri büyük açıklar veriyor. Sağlık alanında sosyal devlet bir süredir delinmeye başladı.

Hatırlayalım Macron nasıl seçtirildi. Fransız Sosyalistlerine mi bırakacaksınız memleketi yoksa Aşırı Sağcı (Irkçı) Kadın aday Le Pen’e mi. Le Pen’in kadın olduğunu özellikle belirttim. KADIN olmak Irkçı Faşist Fransız politikacı olmaya engel olmuyor.

Şimdi Küreselciler Macron’u sallıyor Fransa’da. Finansçılar çok olmaya başladılar nitekim. Fransa’nın ve bütün Avrupa’nın içi boşaltılana kadar kim asgari zarar edecek kavgası kızışıyor.

Dünya New York ve Shangai kutupları ekseninde dengelenene kadar Dünya’da büyük krizler, kaoslar olacak ve çok kan akacak.

Avrupalı’nın cebindeki delik büyüdükçe genetik geçmişine geri dönecek. Sağcı Partiler ile birlikte ırkçılığın yükselişine tanık olacağız. Şimdilik hala Avrupa’nın Harikalar Diyarı Batı Medeniyeti olduğunu zanneden ve entergre olduğunu zanneden “Doğulu Ahmaklar” büyük şoklar yaşayacaklar.

Pek yakında Fransa’da siyasi dengeler değişirse Almanya ve Fransa arasında derin çatışmalar ve AB’de parçalanmaya tanık olacağız. Hollanda ve Belçika şimdiden İngiltere’nin peşine takılarak AB’den çıkma yoluna girdi.

Almanya’yı zor yıllar bekliyor gelecekte. Finansçıların kesin egemenliği altında olan ve Japonya gibi proje devlet Almanya. Halkının Alman olmasının dışında hiçbir özelliği olmayan sentetik bir ekonomik oluşum. Adı Almanya…

Almanya 1945’ten beri Almanların değil zaten…

Peki “Sarı Yelekliler” eylemleri asgari ücret meselesi üzerinden Türkiye’ye sıçrar mı?

Küreselci Üretim Baronları için Türkiye çok önemli bir ülke ve Türkiye’nin ulusal bütünlüğünü çok önemsiyorlar.

Türkiye’de olmazları olduruyorlar. Sol Kemalistler, Milliyetçiler ve Dindarlar koalisyonu kurulmuş ve başında da “bu düzeni değiştirme” ekolünden yetişme güçlü lider Sayın Devlet Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN duruyor. Ve söz konusu koalisyonun en vazgeçilemez vezgeçilmesi teklif dahi edilemez olan tek unsuru…

Recep Tayyip ERDOĞAN…

Türkiye zor günlerden geçerken Dünya’da çok büyük krizler, kaoslar olacak. Sizce Fransa’da olaykarı ateşleyen Küreselci Üretim Baronları “Sarı Yelekliler” hareketini Türkiye’ye sıçratır mı?

Finansçı Baronlar belki şansını denemek isteyebilir ama pek zannetmiyorum. Ufak çaplı olay çıkarmak isteyen gruplar olsada fazla ses getirmeyecektir Türkiye’deki olası “sarı yelekliler” eylemselliği.

Aslında sağ duyuya davet edilmesi gereken Devletin Güvenlik Güçleri olası eylemlerde.

Tatsız görüntülere sebebiyet verilmemeli…

Peki Türkiye’de Finansçı Baronlar ne zaman ve nasıl harekete geçer…

Yerel Seçimler zorlu geçecek İstanbul ve Ankara da…

Hele de Ak Parti ve MHP koalisyonu bu illerden birini, olmaz ya ikisini de kaybederse…

Finansçılar “Demokrasi ve Özgürlük şarkılarıyla” ufak ufak milleti teslim almak için büyük bir adım atmış olurlar…

Allah var gam yok…

Küresel Finans Baronları 2017’de Katar’ın üzerine çökme girişimlerinde Katar Emiri ne demişti:

“Onlara karşı bize Allah yeter.”

Peki Avrupa’daki bu fakirleşme geçmişi ırkçılık, soykırım ve kan kokan halklarını delirtir mi…

Sizce?


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık