• 21 Kasım 2018, Çarşamba 10:46
MURADÖZDİL

MURAD ÖZDİL

Bahtı kara zencileriz!

BAHTI KARA ZENCİLERİZ

Hey pis ZENCİLER !

Yorgun ve kırgınsınız değil mi. Kaç kere küçük büyük ihanetlere uğradınız. İttiler kaktılar ve işlerin nasıl yürüdüğünü öğrendiniz. Oy kıyamammmm. Düşe kalka hem de. Aman da canım benimmmm. Ne tecrübeler ne tecrübeler. Tapşini tapşini tapşini. Aşk, bezdirici acılar ve ölümü arzu edeceğiniz yakıcılıkta tokatlar attı. Küllerinizden doğdunuz her aşk cinayetinizde. Eksile eksile büyüdünüz. Hanimiş de büyümüş o.  Hayatta ilkeleriniz var artık. Size dair. Hayattan ve insanlardan bir şeyler öğrendiniz. Tay tay tay tay…

Aferim öyleyse. Hayatınızı nasıl çöp edeceğinizi öğreniyorsunuz. Tezgaha oturmuşsunuz. Eksiklerinizi hazla tamamlamak için “insan etiyle beslenmeye” başlamışsınız. Mecaz yapmıyorum. Lafın fazlası ahmağa söylenir.

İşlerin nasıl yürüdüğünü öğrendiğinizden beri kaç kere aklınızın kesmediği bir durumda arkadaşınızı, dostunuzu, seviyorum dediğiniz insanı yüz üstü bırakıp oradan uzaklaştınız. Hatta bazen üstüne basıp öyle yürümeniz gerekti. Alkol ve uyuşturucu bağımlısı değil misiniz? Bağımlısı olduğunuz daha yasal hazlar var anlaşıldı.

Ancak hayat ve acı dediğimde derhal başınıza gelenleri anlatırsınız. Sevilmeye açsınız çünkü ve sevilebilmeniz için anlaşılabilmeniz gerekiyor. O yüzden anlayışlı, güvenilir bulduğunuz ve sizi sevmesini istediğiniz kim çıktıysa karşınıza anlattınız gözün gördüğü ızdırap dolu hayatınızın bazı etkileyici detaylarını. Sadece azıcık sevilmek istemiştiniz oysa ki. Azıcık sevildiğinize emin olsanız neler yapacaktınız o sizi seven uğruna. Neler yapmazdınız, yapamayacağınız şey yoktu sevgi uğrunaaa, aşk uğrunaaa. Hassssseten didinecektiniz. Azıcık emin olabilseydiniz ah ihanet etmek, ısırıp tükürmek, tekmelemek ve bayıltana kadar hırpalamak zorunda kalmayacaktınız DERİN HAYAL KIRIKLIĞINIZI… Hadi hatırınız kalmasın  kendimi de katayım buraya kadarki kısmına yazının ve bundan sonrasına ve soru sorayım. Peki bizim sorunumuz neydi.

HEY PİS ZENCİLER BİZİM SORUNUMUZ O KARA……

BAHTIMIZ!

Vah vah…

Biz Dünyanın doğusundanız paşam. Bizim diyarda zenci teninin renginden değil BAHTININ renginden anlaşılır. İNSAN ETİ YEMENİN BİLE BİR KÜLTÜRÜ, BİR ADABI, BİR ZARAFETİ vardır bizde.

Öyle Futbol sahasına MUZ atan YAMYAM İtalya’da, İspanya’da, İngiltere’de debeleniyor. Biz sümme haşa  IRKÇI değiliz. Teni siyah birini görsek yanaklarını sıkasımız, sarılasımız gelir. Az dindarsak Bilal-i Habeşi’yi hatırlarız gözlerimiz nemlenir. Unuturuz BAHTI KARA ZENCİLİĞİMİZİ.

Pis zenciler sizden çok da bir farkı olmayan bir başka insanda Tanrıyı aradığınızı farkında mıydınız peki. Yahu ne zamandan beri Tanrı’yı insanda arar olduk. Kendimizde veya bizi sevsin diye manyaklandığımız her hangi bir iki ayaklıda. Bizden Tanrımızı hissettirmeden nasıl çaldılar. Dahası neden çaldılar. Dahası KİM ÇALDI? 

Dedenin elleri toprak kokuyordu seni pis zenci, babanın ömrü fabrikalarda, atelyelerde tükendi, sen eğer eğitimin yeterli değilse devam ediyorsun yaz günleri birbirine karışan ter kokusunu koklamaya. Ha az eğittiler yonttular mı seni. Oy kıyamam sana ben. Zenci yontma kurumuna öğretmen yapalım, babanın çalıştığı fabrikada iki katı maaşa mühendis ol, senin evin üç oda bir salon olsun mesela. On beş sene sonra kendi evinde oturma hayali kur ZENCİ. Daha ne istiyorsun.

Belki de kendi işin…

  • WAAAOWWW!  İZİN VERİR MİSİNİZ BUNA MİSTIR BEYAZ TÜRK.
  • O pis KARA BAHTINI fazla burunlarımıza yaklaştırmazsan neden olmasın PİS TER KOKULU ZENCİ… Baban gibi emek deden gibi toprak kokuyorsun. Hadi yeter yılışma daha fazla uzaklaş…

Çıkın sokağa sokaklarımız ZENCİ dolu. Gir beyaz yakalıların çalıştığı bir plazaya. Duraksadın mı. Biriyle sohbete başla. İlk mimikte maaşını yani ZENCİLİĞİNİ ele verdi. Ele vermedi mi. Vay köftehor boş vakitlerinde kitap mitap okumuş, edebiyat felsefe falan. Öfkesini gıdıkla biraz. Spartaküs kesildi değil mi puşt. Hah bak ZENCİ. Tuzunu kurutmuş mu hem de biraz. Vay köftehor vayyy. Sosyal ortamlarına kat nasıl gevşedi değil mi. Kendisini senin gibi zannetti, senin taklidini yapıyor, vejetaryen falan oldu, deizm takılıyor yoga reiki falan, diğer ZENCİlere acıyarak veya tiksinerek bakmaya da başladı. Bak GERİZEKALI ZENCİ… Derhal gösterdi kumaşını…

İyi de bu KARA BAHTIMIZIN zincirlerini kırmış ÖZGÜR ZENCİLER olmak isteyen hiç mi olmadı. Hiç film izlemediniz mi siz. Nerede bir ZENCİLİK, KÖLELİK falan filan varsa orada bir ÖZGÜRLÜK MÜCADELES falan filan da vardır. Baksana AMARİKALILARA 80’lerden beri Zencilerle kızıldırerililerin KARA BAHTINI anlatan filimler milimler yapıyolar. Neden?

Çünkü daha insan oldular… Hasssss... Mevzu salağı oldukları yerde o damardan PARA KAZANIP KAN ÇEKİYORLAR…

Doğuluyuz biz paşam. ZENCİ – BEYAZ ayrımımız ne kadar sahte ve itelemeyse ÖZGÜRLÜK MÜCADELEMİZ de o kadar sahicidir özünde.

En görünür YAMYAM PUTPEREST PUŞT SAHİPler tezgahında “akıl, bilim, kurtuluş” diye DAHİlenen PUŞTPERESTlerden bahsetmiyorum. O ZENCİLERİ de  zevzeklenmekten arpalandıkları ve arpaları yettiği kadarıyla debelendikleri  “buzlu badem terapileri”yle baş başa bırakalım lütfen.

Bırakın o ZENCİ PUŞTPERESTler sahiplerinin öğrettiği öfkeyi kussun bizlere…

Biz onlara göre akılsızız. Duayla ve Allah’ı çokça zikretmekle üstün gelebileceğimizi zannediyoruz İBLİS’İN YAMYAM ORDUSU’na. Dünyanın nereye gittiğinden haberimiz yok. Bilim teknoloji falan filan almış başını gidiyor. İnsanlığın başı arşa değiyor bizim haberimiz yok. Çay içen, dua ve zikir eyleyen tembel hımbıllarız biz. Bırakın öyle bilsinler.

Tarikatmişiz de yol gösterenimize tapıyormuşuz da onlar akıl ve bilimin ışığında mezarlarına led ışıklar monte ediyorlarmış. Alkışlarla uğurlanasıcalar gözleri dönmüşçesine Dünya’nın nimetlerine saldırdıklarınca bize saldırıyorlar. Saldıracaklar.

Biz sessiz sedasız Allah dolduralım içimizi kenarda köşede. Hamd edelim Kıyametimizin sahibi Rahman ve Rahime. İstikamet dileyelim Allah’tan. Fatiha dolalım ve olalım her KIYAM’da. Allah’ın huzurunda ellerimizi kavuşturmuş ve başımızı eğmiş; gayrısına karşı dimdik. Allah dolsun içimize.

Yönümüzü, yolumuzu Allah’tan dileyelim. Duha ve İnşırah Sureleri yetişsin hüznümüzün imdadına. Onlara karşı bize Allah elbette yeter. O Allah’ı içimize dolduralım O’nu çokça ama çokça zikrederek.

O zaman ancak Allah rızası için sevmek ve vermek tabiatımız olacak. Dille değil kalple kardeşim, sevgilim, evladım diyebileceğiz. Aşk uğruna hiç değerindeki canımızı feda etmek en basit iş olacak.

Zulme ve zalime karşı korkusuzca ve Allah rızası için öfkeyle durabileceğiz.

Şeytan ve evliyaları bunu biliyorlar. Bizi asıl bu halimizde öldüremezler. Zarar olur onlara bu halde ölmemiz. Ölümüz değil dirimiz lazım onlara. İmtihanımız da bu işte. Allah yolundan ayrılmamak.

Allah’ı çokça zikretmek.

Sadece bu kadar mı ve bu kadar basit mi?

Evet…

AK ALINLI AK BAHTLI MÜMİNLER OLMA DAVASI BU…

Hafızalarımızda olmayan tarihimizden beri mücadelemiz…

Ve onların akıbeti:

"Bugün sadece güneş ve gökyüzünün bulunduğu o yere Baal Yıldızı düştüğünde altın kapıları ve saydam tapınaklarıyla birlikte 7 büyük şehir son bahar yaprakları gibi titremeye ve sallanmaya başladı. Saraylardan alevler ve dumanlar yükseliyordu. İnsan kalabalıklarının feryatları ve çığlıkları her yanı sarmıştı. Onlar tapınaklarda ve kalelerde kendilerine sığınaklar aradılar. O sırada kutsal ve bilge MU kalktı ve şöyle dedi - BEN BUNU SİZE HABER VERMEMİŞ MİYDİM!..- Değerli taşlarla süslü ışıltılı elbiseler giymiş erkekler ve kadınlar yalvarmaya başladı - MU kurtar bizi - ...Ve MU cevap verdi: - HEPİNİZ HİZMETKARLARINIZ VE ZENGİNLİKLERİNİZLE BİRLİKTE YOK OLACAKSINIZ. KÜLLERİNİZDEN YENİ ULUSLAR DOĞACAK. EĞER ONLAR DA ALANIN DEĞİL VERENİN DAHA ÜSTÜN OLDUĞUNU UNUTURLARSA AYNI AKIBETE UĞRAYACAKLAR - ...Alevler ve dumanlar MU'nun sözlerini tamamladı. Bütün ülke üzerindeki sakinleriyle birlikte parçalara ayrılarak derinlikler tarafından yutuldu "

Antik Budist Manastırındaki El Yazmasından...

Bizim o tabloda yerimiz yok. Ya canımıza kıydılar çoktan, ya da Allah bizi oradan uzaklaştırarak ibret etti onları bizlere…

Kovulmuş olan şeytandan Allah’a sığınanlarız; Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla eyleyenleriz ne eylersek…

AK ALINLI AK BAHTLILARIZ İNŞAALLAH…


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Filiz Anar Filiz Anar 25.11.2018 12:47

Bismillahirrahmanirrahim,.. iyiliği sonsuz ikramı bol Rabbim kendine yürüyeni,yalnız ve kendi çelişkileri ve derin alma arzusunun karanlığı içinde birakmayacagi gerçeği ... aydinlatsin bahtı karaligi

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık