• 01 Ekim 2018, Pazartesi 10:13
MURADÖZDİL

MURAD ÖZDİL

1397 adet "Reis" ceketi siparişi!

 

Neden 1397…

Cennet Vatanımda 1397 adet il, ilçe ve belde belediyesi var efendim…

Hadi biraz gündelik siyaset yazalım. Daha sade ve yalın dille hem de. Senaryo yazarken kullandığım dille. Ölçülü, biçili, tartılı ve dikkatli. Yer yer taşarım ben. Amaaan bana ne derim. Hem Yeni Şafak Mafyası’nın pembe popolu duayenleri de Yerel Seçimler öncesi “Hak, adalet” falan diye döktürmeye başlamışlar yüksek çıkarları gereği. Benim ne eksiğim var onlardan. Son yazımdan beri (10 Milyar Dolar Çalmak İstiyorum)  ben de zengin olmak ve dolar milyarderi olmak istiyorum hem.

O yazıyı okuyan Finans Uzmanı bir dostum dehşetle aradı beni. “Murat ben o milyarla kendini Tanrı zanneden adamı tanıdım” dedi. Sanki İblisten bahsediyordu. Öyle bir tavrı vardı. Bir başka arkadaş da demez mi “Safir Pembesi popo” olmaz. Safir mavi olur birkerem. Dedim sen bir “pembe safir” diye yaz google’a bakalım. Elmastan pahalıdır “Pembe Safir” ve ben popomun hayalimde arzu ettiğim pembeliğini tasvir ederken yaş tahtaya basmam.

Ne diyorduk: Gündelik siyaset yaklaşan yerel seçimlerde ne olacak bu memleketin hali.

24 Haziran Genel Seçimlerini AK Partililerin yüzlerdeki sahte zafer coşkusu gülümsemeleriyle kutlamasını hatırladım. REİS’ten fırça yenecek ertesi gün yalandan göbek atmaca. Seçim sonuçları beni dehşete düşürmüştü oysa ki. Türkiye’mde hala toplum ve siyaset mühendisleri iş başındaydı ve bu seçim onların zaferiydi. Sonuçları hatırlatayım:

AK PARTİ: 42,6

CHP: 22,6

HDP: 11,7

MHP: 11,2

İYİ PARTİ: 10

Mühendislik bunun neresinde görebiliyor musunuz? Yıllar sonra 5 parti mecliste. İlk defa seçime giren “FETÖ” ile pek anılan İYİ PARTİ % 10 oy almış. Ve herkesin geçici bir mutlulukla ayrılabileceği bir tablo. AK PARTİ’liler “heyoo biz kazandık” diyebilir ertesi gün REİS fırçasını yiyene kadar. CHP safları sık tutmuş daha ne olsun. Üstelik HDP’yi de mecliste tutmayı başarmış % 2,5 kadar CHP’li seçmen desteğiyle. Ki bu büyük bir mühendislik ve organize çalışma ister. 1,5 milyon oyu HDP’ye oy atmaya örgütlemek iştir yurt çapında. İYİ PARTİ büyük sürpriz. Dehşete kapıldığım oy oranı. 5 milyon oy. Hadi diyelim hükümet küskünü bir cemaat yağdırdı oyu. Yarısı o olsa. 2,5 miyon FETÖ’cü oyu var İYİ PARTİ saflarında.

Şu siyasi tablo içerisinde asgari FETÖ’cü sızıntısı olan parti hangisi sizce. Hepimiz biliyoruz ama tuttuğumuz takıma dışkı sürülmesin diye itiraf etmiyoruz. MHP… İçerideki parçalanmaya rağmen. İYİ PARTİ gibi bir fitneyle başa çıkmış ve meclisteki yerini almış. Takdire değer tek başarı ve zafer bu 24 Haziran seçimlerine dair…

15 Temmuz Darbe girişiminde CHP karikatürü Memur Kemal ile hükümetin gedikli bir bakanı geçici FETÖ cuntasının uçağıyla İstanbul’dan Ankara’ya uçarken MHP Genel Merkezi FETÖ’yle savaş karargahı gibiydi. Ankara’da sokakların direniş merkezlerinden biriydi ve Bahçeli Genel Merkezdeydi.

İstanbul’da 9 merkezde şehitler verdik, kalabalıktık, tükürüğümüzle boğduk FETÖ cuntasını ancak asıl kızılca kıyamet Ankara’da kopuyordu. Jetler ve helikopterler Ankara’da bombaları bırakıyordu, halka ateş açıyordu. Sabaha kadar çatışmalar sürdü.

15 Temmuz gecesine kadar Bekir BOZDAĞ’ı sinir bozucu, itici ve çirkin bulurdum. O gece Ankara’da olanların çoğundan ertesi gün akşamüstü haberimiz olmuştu. Bekir BOZDAĞ’ı Meclis Kürsüsü’nde gördüm o geceye dair. Bir yakışıklı geldi gözüme, bir aslan gibiydi o ince sesiyle. Hey gidinin 15 Temmuz’u bana Bekir BOZDAĞ’ı sevdirdi. İman ve mertlik insanın içinden böyle zor zamanlar da pırıl pırıl fışkırıyordu işte.

15 Temmuz’un hemen ardından bir ay bile geçmeden, daha kanımız sokaklarda soğumadan “normalleşme çağrısı” yapan duayen yazarlar kimlerdi dersiniz. Tabii ki Yeni Şafak mafyasının safir pembesi olmasa da yakut pembesi popolu yüksek görüşlü yazarları. Zemin savaş kavga zemininden sıyrılarak ticaret zeminine kavuşmalıydı. Bunların düşman ikiz kardeşi olan İnternet Haber sitelerine bakın “aynı laflar. T24 Haber sitesi özellikle çok dikkat çekici. Bir haber sitesi o kadroyu nasıl doyuruyor. Yazarların bazıları yemeklerinde altın, tatlılarında elmas yiyorlar yahu. Nasıl oluyor o işler.

15 Temmuz sonrasında bile mesele FETÖ ile mücadele olduğunda MHP ve enteresandır Vatan Partisi tam destek verirken “REİSSS!” bağırtıları arasında AK PARTİ’nin pek bir ayak sürüdüğünü gördük içeride. Canla başla ama ağırdan alarak eylediler ne eyledilerse.

REİS değil miydi “Meclisten idamı geçirin ben onaylayayım” diyen. Hani?!

15 Temmuz sonrası FETÖ’nün en derin ve güçlü sızıntılar yaptığı AK PARTİ ve CHP’de milletin vicdanını hançerleyen tuhaflıklara ibretle tanık olduk.

CHP “Adalet Yürüyüşü”nde milletin katilleriyle kol kola girerken AK PARTİ’de ticaret ve akrabalık ilişkileri kurdukları FETÖ mensuplarını kollama telaşına tanık olduk.

Özellikle belediyelerde.

Mahallenin delisi değiliz. Belediyelerle iş tutmuş, nasıl tutulur az çok bilen, kim kimdir gören, sezen, koklayan bu mahallenin “öz evladıyız” biz de. Daha bugün bir arkadaşım bir sosyal medya paylaşımım için uyardı: “Belediyelerle iş yapıyorsun, tiyatro oyunu satıyorsun. Sil” dedi. İyi de bende birkaç yıldır belediyelere satacak çöp yok. Zamanında referansımızı beğenmeyen ve “İsterseler Başbakanın adıyla gelsinler” diyen bilmem ne ili ve ilçesi kültür müdürünün kapısını tekmeyle açmışlığım var. Kapıdaki tekmenin referanslığı pek bir işe yaramıştı. Beraberimdeki arkadaşın kanı donmuştu: “Manyaksın oğlum sen!”. Ne gülmüştüm keyifle işimizi görmüş bir hal içinde yemeğimizi yerken.

Yerel Seçimler öncesi belediyelerdeki rezilliklerden yaka silkmeyen yok. AK PARTİ’si CHP’si bütün belediyeler rantçı ve daha kötüsü FETÖ’cü kaynıyor vıcık vıcık.

15 Temmuz’un önce gazı, ardından da üst üste rövanşları alınırken hala “ne kadar kahraman milletiz” pilavı karıştırılıyor millete yedirilmek üzere.

Millet sırtında REİS’İN CEKETİYLE goy goylanarak torbasını dolduran fırsatçılardan, onların arasına karışmış EX-FETÖ’cülerden, bana mı kaldı davanın derdi diyerek tahsilat peşindeki “Dava Tahsilatçıları”ndan bıktı.

REİS’İN CEKETİ’nin altında gafletle sarhoş olan ayık görünümlü AYYAŞlardan bıktı.

FETÖ’nün 17-25 Aralık Operasyonundan sonraki yerel seçimler öncesi Rahmetli Şehid Erol OLÇOK seçim kampanyasını REİS ve Recep Tayyip ERDOĞAN üzerine kurmuştu. Hatta REİS bile yadırgamıştı bunu ama operasyon ona yapılıyordu. Seçimin yerel seçim olmasının bir önemi yoktu. Reis bir yerel seçim öncesi çıktı meydana ve bütün belediyelere de 1397 adet REİS CEKETİ diktirildi.

2014 yerel seçimlerini Sayın Cumhurbaşkanımız meydana tek başına çıkarak kazandı.

Şimdi Başkomutanın savaş üniformasını üzerinden çıkarmasına bir türlü izin vermiyorlar. Her seçimi REİS kazanıyor. Ceketinin altındakiler de “REİSSS!” diyor başka bir şey demiyor.

Yerel Seçim yaklaşırken hazırlık var mı AK PARTİ teşkilatlarında. En iyi terzilere REİS CEKETİ siparişi verildi o kesin de.. Eee sonra?

Bir hafta önce bir araştırma kuruluşundan aradı genç bir ses. “Yerel seçimler öncesi anketime katılır mısınız?”

Katılmazsam o çocuk işinde başarısız sayılacak. Sor dedim.

“Fatih Belediye Başkanını tanıyor musunuz?” dedi.

Mustafa DEMİR değil mi dedim. Hani şu İstanbul’un en büyük ikinci ilçesi Fatih Belediyesini İskender Paşa Belediyesine çeviren. Yok değil dedi. Şaşırdım. Aklımda hiç yer etmediği için hatırlamadığım bir isim söyledi. Tanımıyorum dedim. Sonrası yok atar mısın tutar mısın sıkıcı sorular.

Büyükşehir Belediyesinin bahsini açtı. Mevlüt UYSAL’ı tanıyor musunuz dedi. İsmini biliyorum. Tekrar seçim olsa oy atar mısınız dedi.  Yahu dedim belediyecilik böyle bir şey değil güzel kardeşim. Atar mısın, tutar mısın, eder misin, sabaha mı bırakırsın. Sıkıldım.

Yeni Şafak Mafyasının yaklaşan yerel seçimler öncesi muhakkak bir hesabı vardır ki yakut pembeli duayenleri “hak, adalet” falan filan diyorlar. Haklarıdır. Herkes kendi tezgahının peşinde.

FETÖ’cüsü bile başını dikleştirdi.

AK PARTİ Teşkilatları ise onların hala belediyelerde dolu dizgin fink atmasını dert etmiyor görünüyor. Bu belediyelerle yerel seçimlere gidilecek gibi görünüyor. Asacaklar koltuğa “REİS’İN CEKETİ”ni “Reissss! Büyüksün! Dünya Liderisin!” diyecekler bütün seçim kampanyası boyunca. Öyle görünüyor şimdilik.

İyi de bu yerel seçim be kardeşim.

Adaylarımız kim?

Hadi biz koltuğa astığınız “REİS CEKETİ”ne oyu atalım da…

Kim giyecek o ceketi…

Bilelim…


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Çok güzel olmuş yüreğine sağlık. Çok güzel olmuş yüreğine sağlık. 01.10.2018 12:01

Çok güzel olmuş yüreğine sağlık.

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık