• 27 Eylül 2018, Perşembe 16:52
MURADÖZDİL

MURAD ÖZDİL

10 milyar dolar çalmak istiyorum!

10 MİLYAR DOLAR ÇALMAK İSTİYORUM!

Hayır kafayı yemedim.

Ve evet zengin olmak istiyorum.

Çok zengin olmak istiyorum hem de.

10 Milyar dolarım olsun istiyorum.

Ama bir de baktım ki herkes zengin olmak istiyormuş.

Yalnız değilmişim meğer bu kutlu, erinçli, kırınçlı, popomun pespembeliği  hayalinin imanıyla coştuğum yolda.

Safir pembesi bir popom olduğunun hayali!

Waaaoww!

Ama herkes zengin olmak isteyince iş biraz çetrefilleşiyor. Analitik tahlillerimize dönelim. Çok sıkıcı ama peki.

Tüh be yine ders yine ders!

Daha fazlasını “kazanmak”. Yarışta en önlerde olmak, önünde olanı yalayarak pışpışlayıp arkada bıraktığını ısırmak, tükürmek, gizliden toplu iğne batırmak koşarken rakibine mesela, çirkefleşmek, hile yapmak icabında. Ne lazımsa o. Baktım sonunda zengin falan da olamıyorlar. İzmir’in dışkıdan bir yazlığında yalnızlıktan kafayı yemiş halde ölümü bekliyorlar. Emekli maaşlarıyla Dünyayı gezip fakırlara ve Allah’a inançlarına acıyorlar tatil parası biriktirdikçe. E zenginlik değil kabus bu. Murat uyan oğlum. Hadi çocuğum geçti yavrum. He canım he plaza, toplantı, şef, müdür he canım he. Evladım uyannn senaryo evet, bölüm başı 30 bin he canım sezon 40 hafta bebeğim, he canım. Hadi bebeğim uyan nolur. Bassanıza  tokadı ayılsın şu Murat! Ve suratta tokat patladı! Ohh uyandım şükür! Ne kabustu Ya Rabbi! Allah uyanamayanlara acısın!

Amin!

Madem sonunda kafayı yemek var. Ben peşinen kafayı yemeye karar verdim. Sardım beynimi alüminyum folyoya bir güzel verdim fırına. Biraz limon biraz peynir yanında. Mmm miss. İnsanın kendi beyninin lezzeti gibisi yok. Ah Hannibal LECTER ah. Sen yok musun sen. Biliyorsun ağzının tadını. İşte ben de beynimi bu tarif üzere taammüden pişirip yediğimden beri Yarım Akıllılar tarafından nedenini bilemedikleri bir gizli kin ve öfkeyle, hasetle karşılanırım. Akıllılar saygı duyar ama bir kısmı daha kesif bir nefretle dolar beni tanıdıkça. Ama bir kısım Allah’ın merhamet bahşettiği akıllılar nefret duymaz. Zaman zaman anlamazlar beni o kadar. He he der geçerler ben de sorun çıkarmam zaten kenarımda köşemde. Deliler sever beni. Çok severiz birbirimizi. İlk yazıma “DAVULLU DELİ” diye başlık atmamı mecaz veya abartı sananlar sansın. Delilerle aynı köylüyüm ben. Aynı düğünde göbek attığımızdandır belki delilerle olan aşka yakın cezbemiz .  Deliler Sarayımızda her birimiz birer Sultan, Şah, Padişah, Diktatör, REİS’izdir. En sevdiğimiz ve güldüğümüz oyunlardan biridir TAHT BİNMECE ve alttan TAHT ÇEKMECE. Ne güleriz ne eğleniriz. AKILLARA ZİYAN…

Nasıl zengin olunur diye düşünmedim aslında pek. Aspergerim. Dersime çok kısa bir zamanda çok iyi çalıştım. İyi biliyorum nasıl zengin olunur ve şimdiye kadar istesem olurdum. Valla olurdum. Aman ne kadar ahlaklıyım ben terminolojisine girmeyeceğim. İnsanın “üretilmiş ahlak”ına inanmam ve nefret ederim. Ahlaksızlıklarıyla yaşayabilmek için üretilmiş rasyonel cinayetlerdir insan yapısı bütün ahlaklar. Bütün fahişeliklerini, rezilliklerini, kepazeliklerini kendilerine has ahlak anlayışlarıyla örterler ve yeni güne fresh uyanabilirler böylece. Tiksintiyle karşıladığım bu insan ahlaklarından kaçamıyorsun ve mide bulantısı her yerde seni buluyor ne yazık ki. Çöp koklayıp yemeye razıyım oysa ki insan suretindeki bir rezilde bu kerihliği koklamaktansa.

AHLAK dediğin Allah’a imanın  çıktısıdır ve iman gibi Allah vergisidir. Ve ben uzun bir süre zengin olmanın iyi bir fikir olmadığına emindim.  

Sorunum şuydu ki zengin ve NE OLURDUM. İnsana benzer miydim. Zannımca obsesif kompulsif, çoklu kişilik bozukluğu olan, heyecan budalalığının bir yerinde spor olsun diye birilerini döven biri olabilirdim (bu sporu bırakmam lazım ve deniyorum). Kendimi bir motosiklet veya araba kazasında öldürtmeyi başaramazsam eğer (Ehliyetim bile yoktur. Kendimi araç kullanmaya ehil görmüyorum) , bir cinsel sapkınlık saçmalığında garip bir şekilde ölebilirdim (haberlerde ne iyi biri olduğumu anlatırlardı ve sapkınlığa dair ağzını açan şiddetle kınanırdı), hatta belki bir seri katil (şimdilik aşk cinayetlerine kurban giderek durumu idare ediyorum). Evimde çaresiz bir psikiyatr bile besleyebilirdim beni iyi bilesin diye. Parasıyla değil mi Allah Allah ya.

Önemsediğim derse iyi çalışırım. “BEN” dersinde başarılı bulurum kendimi. Zengin olmak ile ilgili ders hiç kalır bu dersin yanında. İyi çalıştım diyorsam çalışmışımdır. 

Diyeceğim o ki bu dünya böyle bir yer. Yeteri kadar paranız varsa HERŞEY olabilirsiniz ama HERŞEY. Bu hizmetleri size sağlamak için insan suretindeki yaratıkların girmeyeceği kılık yoktur. Ücretleri karşılığında.

10 Milyar Dolar Sahibi olmak mı? Emin olun o parayı taşıyacak zekaya sahipseniz kendinizi Tanrı zannedersiniz. Onlar öyle zannediyorlar. Bundan da emin olun.

Yeryüzünün en feci sapkınlığına batmışlar.

KENDİNİ TANRI ZANNETMEK!

Ve bu ülkede 10 Milyar Dolar’a sahip olan TANRICIKLAR var.

Dehşetli, acı ve garip ama gerçek.

Varlar.

Ve emin olun geliriniz ne olursa olsun onlar sizin damarlarınıza taktıkları hortumlarla kanınızı içerek, etinizi yiyerek biriktiriyorlar bu MİLYARLIK SERVETLERİ.

Yeni Dünya’nın keşfine kadar gider tarihi ama uzun hikaye. Biz kısaca DÜZEN BÖYLE KURULMUŞ diyelim ve geçelim.   

Gariban milletim zengin olmayı en pahalı ev, en iyi araba, çocuklarını  en iyi okullarda okutmak zanneder.

Hadi bir garibanın zenginlik hesabını yapalım mı sizinle.

İstanbul’da en pahalısından ev için 5 milyon TL verelim, Bir de yazlık olsun sizi mi kıracağım 5 milyon da ona yaz. En iyisi olacak ya. 3 çocuk var. REİS’imizin sözünü dinledik. Çocuk başına her birine 2’şer milyon ömür boyu okul ve eğitim gideri yaz. Kendi milyonlarını biriktirmeye başlayana kadar. Ne kaldı. 5 milyon da bir ömür boyu rahat yaşatacak para de. Hiç çalışmadan, ceviz biriktirme derdine düşmeden koy cebine. Milyonları topluyorum: 5+5+2+2+2+5 = 21 Milyon TL . Milli Piyango’nun yılbaşı ikramiyesi kadar. Çeyrek bilet ikramiyesi hem de.

Öyle zenginlik mi olur. 21 Milyonluk hayat yaşayana konu komşu parayı buldu der. Zengin oldu demez.

Zenginlik başka bir GEZEGEN’e taşınmaktır. Altunizade’ye veya Kemerburgaz’a değil. İllüzyon o. Üst orta sınıf sanrısı. Hastalık. Zengin falan değilsiniz. Olmayacaksınız. Olamayacaksınız. Oldurmayacaklar.

İyi ki de oldurmayacaklar.

Akıl ve ahiret sıhhatinizden ne kadarı kaldıysa onun için en iyisi bu.

21 Milyon TL’yi koy cebine. Hiç bakma sağa sola oraya buraya.

Gariban’ın da kalbini kırmadan geçmeyeyim madem topa sert girmeye başladım. Ey gariban ayda 10 bin kazanıyor olsan da garibansın sen. Birbirinizi didikliyorsunuz boşuna. Ayda 10.000 kazanan adam çocuğunu “dışkıdan” bir koleje gönderebiliyor ve 4 bin TL ev kirası verebiliyor sadece. Hadi evlenmedi, masrafını asgaride tuttu ve 8 binini biriktirdi diyelim. Asgari ücretli mi ne yapsın zengin olmak için. Olmasın ölsün o zavallı, derdimiz o değil şimdi. Derdimiz zengin olmak. Sıkı durun:  21 milyon / 8 bin = 26 bin ay eder. Bir yıl 12 ay sadece. Kaç yılda birikecek bu para: 26 bin / 12 = 2000 yıl. Bir milli piyango talihlisi zenginliğine ulaşabilmek için 10 bin TL aylık kazanan bir yönetici 2 bin yıl çalışmak zorunda. Hani nerede sizin rasyonaliteniz paradigmalarınız, slayt sunumlarında laf parlatmalarınız. 21 Milyon biriksin diye 10 bin kazanan adam 2 bin yıl çalışmalı. Ben demiyorum MATEMATİK BİLİMİ söylüyor. Dört işlemde hem de. Türev, integral, trigonometri başka hesaplar için. Yılmaz Erdoğan’ın dediği gibi: Onlar İntihar etmemene yarıyor. Asıl meseleyi dört işlemde çözebiliyorsun…  

Ama ben hala 10 Milyar dolarım olsun istiyorum. Gerçekten istiyorum. Çok istiyorum hem de.

Öyle magazin programlarında birbirini düdükleme haberlerine milletin ağzının beş karış açık bakakaldığı Sahte Olimpos pırıltılarına bulaşmak değil…

Gerçek Tanrılar diyarında olmak istiyorum. O sisli bulutlu yerçekimsiz gezegeni solumak, milyarlarımı arttırmak için varını yoğunu heba eden gönüllü köleler piramidimin zirvesinde, bir vakıf aracılığıyla o salak garibanın cebine koydu diye kendini zengin zannettiği 21 Milyon’u bir kalemde “Eğitimli Köleler Yetiştirme Vakfı”ma (Vakıf da benim. Tanrı oldum psst çaktırma) bir kalemde hibe etmek ve kendimi yer yüzünün Tanrılarından bir Ulu Tanrı gibi hissetmek. Bütün hücrelerimde iyi bir Tanrı olmanın şefkatini yudumlamak. Kullarım iyi eğitilsin, sağlıklı olsun, zinde ve fresh hissetmek için yogalar eylesinler, evlatları finanse ettiğim kolejlerde üniversitelerde yaşken eğitilsin ve köleliğe  evriltilsin falan filan işte. Tanrılar arası satranç oyununda kendimi iyi hissettirecek ne lazımsa işte.

İyi de bu 10 milyar dolara sahip olma arzusu nasıl ve neden peyda oldu bende.

Kendini entelektüel zanneden  “çeyrek okumuş hazmetmeden dışkılamış”ın biri: “10 MİLYAR DOLAR ÇALMIŞ bilmem kim!” dedi. Şoke oldum! On milyar doların öyle elini kolunu sallayarak gidip çalınabilen bir rakam olduğunu hiç bilmiyordum o güne kadar. “Eyvah!”  dedim: “Kim yapmış. Nasıl olmuş.” . Başladı anlatmaya. O anlattıkça sıkıldım ve hafakanlar bastı. Öyle bir şehvete kapılmıştı ki 10 Milyar doların öyle masadan cebine koyabileceğin cep telefonu gibi bir şey olmadığı gerçeğinden çok uzaktı. Bir masal anlatıyordu sanki. Bir dini menkıbe anlattığı hissine kapıldım o anlatırken. Gerçek olmayan bir şeye bu kadar yoğun bir iman bir anlatıda. Her dini menkıbeyi hayretler içerisinde dinlerim ben. Mitolojik kadim hikayelere, efsanelere, masallara bayılırım. Ama bu menkıbe uzadıkça sıkıcı olanlardandı. Menkıbeyi anlatanın dini de çok sıkıcı bir dindi.

Ona kısaca 10 Milyar doların öyle kamyona yüklenerek çalınabilecek bir meblağ olmadığını, o rakamın TANRILAR DİYARI’nın rakamı olduğunu. Böyle bir manyak rakamın GÜÇ,İKTİDAR itiş kakışına dair anlamsız bir meblağ olduğunu söyledim. Kendisinin söz konusu 10 Milyar Dolar’ı kıskanan ÖTEKİ TANRI’nın öğrettiği bir DİNİ MENKIBE’Yİ sayıkladığını anlatmaya çalıştım kısaca. Dinledi ama anlamadı. Aslında anlamak istemedi. Bir dindara dininin saçma olduğunu söylersen ve bırak bunları dersen karşılaştığın tipik tepkidir bu. Demek ki TANRISINDAN ve sayıkladığı yalandan memnundu. 

T.C. Merkez Bankasının önüne iki kamyon yanaştırsan, harika bir planın olsa ve başarılı olman kesin olsa bile sadece seni lime lime edecek OLİMPOS SAKİNLERİNİN muhtemel öfkesini hayal etmek bile yapmadığın hırsızlık için kendi ayağınla karakola götürür seni. Öyle bir meblağdır 10 Milyar Dolar. 65 milyar TL. Eski deyişle 65 Katrilyon Lira. Manyak mısın oğlum.

Ve 10 Milyar dolar çalmışlar DİNİ MENKIBESİ’ni duyduğum günden beri her hatırladığımda kahkahalarla gülerim. Tabi dinsizliği “aşırı fundementalist dinsizlik dinciliğine” doğru manyaklaşan ahmaklara da gülüyorum çok. Ne hurafeler anlatıyorlar, ne menkıbeler, ne masallar…Yahu diyorum kendi kendime: “Ben mi deliyim siz mi delisiniz.”

En tehlikeli delilerdir kendini akıllı zanneden çeyrek akıllı deliler. Milyonlarcası bir araya toplanabilir ve Dünyayı kana bulayabilirler. Bu başka bir konu ama yine de dikkatli olun millet ufak ufak delirtilmeye başlandı böyle “10 Milyar dolar çalmışlarrr”  dini menkıbeleriyle.

Sözün özü:

EYY TANRILAR DİYARI OLİMPOS SAKİNLERİ!

SAVULUN!

2015 Aralığında REİS diye film yazan manyak!

Ben “naifestom” olan ilk yazımda kendine “DAVULLU DELİ” diyen kafası kırık..

10 Milyar Dolar çalmaya karar verdim haberiniz ola.

Böyle bir meblağın çalışılarak kazanılamayacağının çok farkındayım.

O sebepten mütevellit ve başka çarem de olmadığı için ÇALACAĞIM!

Şimdilik bu ÇALMA EYLEMİNİ nasıl başaracağım hakkında bir fikrim yok ama şimdiye kadar dinsiz bir fundementalist dinciden duyduğum en parlak fikir bu!

Bir de Allah’a bana 10 Milyar Dolar’ı ÇALMAK zorunda kalmadan vermesi için dua edeceğim.

Bence gayet mantıklı.

Henüz daha iyi bir fikrim olmasa da azimliyim gayretliyim, yeterince; hatta fazlasıyla DELİyim!

Gazam mübarek ola!

10 Milyar dolarım olursa mı ne yapacağım.

Ha yazı sizi de manyaklaştırdı ve bu sorunun cevabını ciddi ciddi merak ediyorsunuz yani.

Anladıııııım!

Peki!

Düşünmedim mi sanıyorsunuz.

Bir gün 10 Milyar Dolarım olursa MİLLET’ime söz veriyorum…

Hep birlikte çok eğleneceğiz.

Bu yazıyı da okuyanlarım çaktırmadan çaktırmadan bana dua etsin diye yazdım.

Gerisi bende.

Dua müminin silahıdır:

Allah’ım 10 Milyar Dolarım olsun ve bu rakamı her nasıl olacaksa  kimseyi ezmeden, vahşice sömürmeden, emeğini ziyan etmeden, kimsenin cebinden haksız yere eksiltmeden, harama bulaştırmadan  bana ver. 

Amin.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Efrail Aydın Efrail Aydın 27.09.2018 21:44

Çağımızda imtihanların en çetin olanı Para ve kadın ile imtihan olsa gerek.. Allah yar ve yardımcımız olsun, kaldıramayacağımız yükleri yüklemesin.

Efrail Aydın Efrail Aydın 27.09.2018 21:44

Çağımızda imtihanların en çetin olanı Para ve kadın ile imtihan olsa gerek.. Allah yar ve yardımcımız olsun, kaldıramayacağımız yükleri yüklemesin.

yuri yuri 17.11.2018 19:25

amenn.. upuuuzuuunnn yakisikli bir anlatim. cok sevdim,

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık