• 10 Nisan 2019, Çarşamba 23:40
MEHMET YOLDAŞ

MEHMET YOLDAŞ

Münasebetsiz çocuk sahibi olmak!

MÜNASEBETSİZ ÇOCUK SAHİBİ OLMAK

CHP, 7 Haziran seçimlerinde HDP'ye "her evden bir oy" deyip baraji geçirmişti. HDP'nin dördüncü parti olarak meclise girmesi nedeniyle AK Parti, %42 oy almasına rağmen tek başına hükümeti kuramamıştı.
Öte yandan muhalefet Bahçeli'ye başbakanlığı teklif etmiş, Bahçeli bunu kabul etmemiş "En erken ne zamansa o zaman seçim" demişti.
Halbuki AK Parti'in karşısında %48'lik bir kitle vardı ama bir blok olarak hareket edememişlerdi. Bahçeli'nin erken seçim demesi AK Parti'yi iktidardan etme umutlarını yok etmişti.
Hemen Bahçeli'yi saf dışı edip MHP'yi ele geçirmeye kalktılar.
Başaramadılar...
Ardından çareyi MHP'yi bölmekte buldular.
Böldüler...
Başkanlık seçimlerini ikinci tura bırakmak ve AK Parti'ye  meclis çogunluğunu kaybettirme hayalleri vardı. Bahçeli AK Parti ile ittifak yapınca bu hayalleri de olmadı. Erdoğan %52 ile başkan seçilirken, Cumhur İttifak'ı meclis çoğunluğunu aldı.
31 Mart yerel seçimlerde muhalif  ittifak kısmen başarılı oldu. Dünya görüşleri birbirinden yüzseksen derece ters olan muhlaefeti, AK Parti dolayısıyla Erdoğan'i devirme noktasında birarada tutup ortak hareket ettirmeyi başardılar. Fakat, genel toplamda yine çoğunluğu elde edemediler. Başkanlık seçimlerindeki sonuca yakın bir sonuç çıktı ortaya. Hatta Cumhur İttifakı oyunu bir puan artırdı bile.
Bir kaç büyükşehir belediyesi daha fazla alsalar dahi muhalif bloğunun genel seçimlerde yine kaybedeceği aşikar.
Bu durumda geriye bir tek çareleri var AK Parti'yi bölmek. AK Parti'den devşirecekleri 4- 5 puan ile Başkanlığı kazanma umutları doğar.
O nedenle kim kurar bilemem ama AK Parti tabanından oy devşirecek bir parti mutlaka kurulacaktır. Bu partiyi kuracağı söylenen şahısların "Şartlar oluşursa kuracağız" dedikleri nokta burasıdır. Onlar adına kazanmaları için artık AK Parti'yi bölmeye ihtiyaç var.
AK Parti de "davayı satanlar, çalanlar çırpanlar var" söylemleri bu saatten sonra bu oluşuma hizmet eder. Bu söylemlerle  AK Parti'den umudu kestirip tabanını soğutmaya çalışacaklar.
Tamam... Bazı AK Partililer yanlış işler yaptı da, "AK Parti bunca hizmeti hangi kadro ile yaptı o zaman ?" diye sorarım. Toptancılık yapıp tüm partililere dolayisı ile AK Parti'ye "Hırsız, rantçı" yaftasını vurmak haksızlık olur. Zaten oluşturulmak istenen algı da bu.
Hem belediyeler kaybedilip, hem de Ak Parti'nin oyu düşmüş olsaydı AK Parti'yi bölmeye gerek kalmayacaktı. Erken seçim isteyeceklerdi. Seçmen yerelde AK Parti'ye bir miktar mesafeli davransa da ülkeyi yönetme noktasında hala güvenmektedir. Tabi burada Erdoğan faktörü çok belirleyicidir.
Kurulacak olan bu partiyi kim kurarsa kursun, istediği kadar iyi, dürüst hatta vatansever olsun vatana değil, Erdoğan'ı devirmek isteyen güce hizmet etmiş olacaktır.
Kurulacak olan bu partinin ne tek başına başkan seçtirecek güçte  bir parti olması, ne de yüzde on alıp meclise girmesi mümkün değildir. Mutlaka İP gibi bir ittifakla hareket etmek zorunda kalacaktır. Cumhur İtifakı ile birlikte hareket edecekler ise o zaman AK Parti'ye muhalif bir partiye ne ihtiyaç var? Erdoğan'ın karşısındaki ittifakla hareket edeceklerse o zaman Erdoğan'ı devirmek isteyen güce hizmet edecekleri söylemim anlam bulacaktır.
Ayrıca AK Parti'den memnun olmayan AK Partililer neden başka bir partiye ihtiyaç duyarlar onu da anlamış değilim. 15 Temmuz'dan beri dimdik devletin arkasında duran MHP'den daha iyi bir alternatif mi olur? 15 Temmuz'dan sonra Fetö'ye tek laf etmeyen AK Parti eskileri midir umudumuz?
Yeni bir parti ile Reis'in olduğu yerden kopartacakları AK Parti seçmeni ile gezi, terör, darbe ile yapamadıkları şeyi bizim elimizle sandıkta yapmaları muhtemeldir.
Yani, bu saatten sonra AK Parti'yi parçalayıp Erdoğan'ı devirmek, iç ve dış mihrakların Türkiye üzerindeki emellerini gerçekleştirmelerinin engeli olan Erdoğan dan kurtulmalarının yolunu açacaktır.
CHP uzun yıllardır yüzde yirmibeşin üzerinde oy alamadı. Geçmisten gelen vukuatları ve bugünki söylemleriyle hiç bir zaman iktidar olması mümkün değildir. O nedenle CHP'ye sağdan oy taşıyacak taşeronlara ihtiyaç var. İlk olarak milliyetçileri bölerek bunu yapmaya çalıştılar ama yetmedi. Daha fazla sağdan oy taşımaya ihtiyaçları var. O nedenle AK Parti'yi mutlaka bölmek isteyeceklerdir. Bölemezlerse de AK Parti tabanından oy devşirecek bir partiyi kesinlikle kuracaklardır önümüzdeki günlerde.
Bu düşüncem komplo teorisi değildir. İP Genel Sekreteri Cihan Paçacı yaptığı açıklamada "CHP'ye sağdan oy taşıdık"larını itiraf etti. Bundan sonraki stratejileri CHP'nin sağ seçmeni ikna edip alamadığı oyu kurdurtacakları taşeron partilerle CHP'ye taşımak olacaktır.
Hamile kalmayan kadınların taşıyıcı anne vasıtasıyla çocuk sahibi olması gibi, oy taşıyıcı partilerle CHP'nin iktidar olması sağlanmaya çalışılıyor.  Biraz daha mübalağa edersek, vereceğiniz spermlerle ilişkiye girmeden başkasını çocuk sahibi yapmak gibi bir şey...
CHP'nin değirmenine taşınan su olmak istiyorsan, haydi bölün AK Parti'yi...
CHP'yi iktidar yapmak istiyorsanız, haydi buyrun kurun o partiyi...
CHP'yi iktidar görmek vicdanınızı rahatsız etmeyecekse, haydi buyrun destekleyin kurulacak olan o partiyi...
Diyeceksiniz ki "Sana n'oldu? Eskiden eleştireceksin ki düzelsin diyordun. Şimdi eleştirmeyin diyorsun." Efendim şartlar değişti. Şartlar değişince strateji de  değişir. Olacakları görüyorum ve ehemmi mühime tercih ediyorum hepsi bu...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık