• 20 Mart 2019, Çarşamba 13:06
MEHMET YOLDAŞ

MEHMET YOLDAŞ

Dikkat münafık var!

DİKKAT MÜNAFIK VAR !

"Müslüman olmadığı halde, Müslümanları aldatmak için Müslüman görünen kimselere münafık denir. Münafıklığın bazı alametleri vardır. Bu alametlerin biri bir kimsede bulunsa, o kimseye münafık denmez, onda münafıklık alametleri var denir. Mesela yalan söylemek münafıklık alametidir. Bir kimse, yalan söylese münafık olmaz. Münafıkların işlediği bir işi işlemiş olur. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

Münafığın üç alameti vardır: Yalan söyler, sözünde durmaz ve emanete hıyanet eder. (Buhari)

Münafıklar Kur'anı öğrenirler, ilim ehliyle mücadele ederler. (Taberani)"

Yukarıdaki cümleler bana ait değil. Münafıklıkla ilgili bir yazı yazmaya karar verdiğimde "Münafıklık nedir? Hadis ayet var mıdır diye araştırırken dinimizislam.com sitesinden rastladığım açıklamadan bir bölüm...

Malum CHP İstanbul Büyük Şehir Adayı Ekrem İmamoğlu, Yeni Zelanda’da meydana gelen hadiseden sonra saldırıda ölenler için mevlit okutup kendisi de Yasin-i şerif okudu. Çeşitli tepkiler oldu. Bu davranışı doğru fakat samimi bulunmadı. Şahsen ben de samimi olmadığı kanaatinde olanlardanım. Kendisinden veya temsil ettiği siyasi oluşumdan hendeklerde, PKK'nın gerçekleştirdiği terör saldırılarında şehit olanlar ve 15 Temmuz şehitleri için böyle bir davranış görmemiştik.

Kim olursa olsun Kur'an- kerim okumanın yadırganacak bir tarafı olamaz takdir ederiz. "Kıraati düzgün değil" gibi getirilen eleştirileri doğru bulmuyorum. Bildiği kadarıyla bile okuması önemlidir. Bir zamanlar Kur'an okumanın ve öğretmenin suç olduğu, camileri kapatılmış, baş örtmenin yasaklandığı, nerdeyse Müslüman olmanın suç olacağı bir ülkede, yönetici olmaya aday birinin bunu kimseden korkmadan, çekinmeden yapabilmesi milletin değerleriyle hemhal olmak bakımından çok yerinde bir iş olmuştur.

Fakat işin içinde CHP olunca insan ister istemez durup düşünüyor "Neden şimdi?" diye.

Daha önce sağ seçmenden oy alabilmek için çarşaf açılımı yapmış, Müslüman kılıklı deist ilahiyat profesörünü ve birkaç müftü eskisini milletvekilleri yaptıkları bilinen bir şey...

Tutmayınca hepsini bir kenara attıkları da herkesin malumu...

En son yapılan Başkanlık seçimlerinde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, başı kaplı annesi ve ablası ile çekilen fotoğrafları servis edilmiş, Muharrem İnce cuma namazlarında boy göstermişti.

Seçim bitince İnce'yi bir daha Cuma namazında gören olmadı...

Yeni Zelanda’daki hadiseden Sonra CHP Genel Başkanı Kılıçtaroğlu’nun camiye yapılan saldırının sebebini "İslami teröre" bağlaması, kadınlar gününde ezanın protesto edilmesi karşısında CHP'nin aldığı tutum da yine herkesin malumu.

Bizim kimseyi "münafıklık"la itham etmek haddimize değil. Ama münafıklıkla ilgili tarif ve hadisler ortada...

CHP'nin de geçmişten ve günümüze kadar İslam ilgili alerjisi de, oy için daha önce yaptığı uygulamalar da ortada...

Haliyle insan ister istemez soruyor: Ortada bir münafıklık mı var ?


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


demir karataş demir karataş 22.03.2019 15:54

Mehmet Abi !hiç olurmu? adam hergün cuma namazı klılyor.

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık