• 02 Temmuz 2018, Pazartesi 23:58
AHMETYAMAN

AHMET YAMAN

Hasat

Seçim sonuçları ve yeni sistemimiz, ülkemize hayırlı olsun. Geçtiğimiz son bir ayda sanki hiçbir şey eskisi gibi olmayacakmış gibi süreçler yaşandı. Hayat memat muamelesi yapıldı. Öyle miydi? Evet, biraz…

Öyle olmasının sebebi, mevcut cumhurbaşkanımızın karşısına rakip olarak çıkan adayların şeceresinin ve kapasitesinin, ülke geleceğine bir ilerleme katkısı sağlamayacak kapasitede olmasıdır.

Burada tabii ki devletin politikası da mühimdir.

Yıllardır yapılan planlar, on yıllardır olgunlaştırılan kadrolar, yetişen bürokratlar ve diplomatlar, en apolitik olanlar bile bugünler için hazırlandı. Bugünlere gelebilmeleri için suya sabuna dokundurulmadı. Kimisi tasfiye edildi, kimisi uyutuldu, kimisi yalnız bırakıldı. Fakat devletine küsmeyecek kadrolardı onlar, kimsenin adamı olmayan, bireysel salt ülke menfaati için çalışan ve gerçekten ihtiyacımız olan haysiyetli insanlar…

Şimdi bu insanlar şükür ki belli kademelerde önemli görevler almakta, her geçen gün konjonktürel şartlar daha da ağırlaşırken, tazelenmiş siyasi iktidarımızın en önemli açığını, yani MİLLİ BÜROKRAT açığını kapatmaya yardımcı olmaktadırlar.

Henüz yakın tarihlere kadar istediği bilgi ve belgeyi, istediği bürokrat/diplomattan, istediği bedelle alabilen düvel-I muazzama, bugün en büyük kaybının FETÖ’nün tasfiyesinden çok, milli insanlarımızın iş başına geçmesi olduğunu anlamıştır kanaatindeyim.

Milli kadro ne demek?

Milli kadro, yönetimsel ve ekonomik istikrarın devlet yönetimine yansıması demek…

Milli kadro, liyakatin ön plana çıkarılarak, devlet yönetiminde üst düzey verim elde edilmesi demek…

En önemlisi de, BİZ demek, BİZDEN demek…

Bugün nasıl ki her vatanperver, ASELSAN’ın TAI’nin ürettiği her yerli teknoloji silah ve mühimmattan sonra sevinebiliyor, gurur duyabiliyorsa, devletine sahip çıkan bir avuç anadolu çocuğuna minnettar olmalıdır.

Şanlı askerimiz ve fedakar polisimiz, başarı ile düzenlediği her operasyonu, lojistik ve teknik anlamda bu ilerlemelere borçludur.

Bu ülke, kendisine bir katre hizmet edenleri bile unutmaz, bağrına basar…

Seçim sonuçlarının rehaveti geçtikten itibaren, yeni yöneticilerimizin dört konuya ekstra eğilmeleri umulmaktadır;

-Devlet kadrolarının ve siyasi kadroların titizlikle ve kararlılıkla temizlenmesi,

-Hukukta köklü reformlara gidilerek, terör, tecavüz, işkence, kasten orman yangını çıkarma gibi ağır suçlar için, toplum vicdanını biraz olsun rahatlatacak katılıkta yeni bir ceza sisteminin uygulamaya konması,

-Enerji yatırımlarını çeşitlendirerek, hem nicel hem nitel anlamda mega yatırımların hayata geçirilmesi,

-Pkk ve Fetö terörünün sert önlemlerle bitirilmesidir.

Bu dört kol güçlenirse, üstünden uzayacak dallar, dallarda yeşerecek çiçekler, çiçeklerin vereceği meyveler, Türkler’in liderliğinde Müslüman aleminin Cihan Hakimiyetini getirecektir.

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık