"BİZ KISIK SESLERİZ"

Madem ki Muhterem Cumhurbaşkanım bile, “Vatandaşa tepeden bakarsak, kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir sonra kenara koyar.” dedi, o hâlde ben de buna istinaden, kimselere duyuramadığım feryadımı, belki Reis’ime ulaşır ümidiyle sosyal medyadan haykırmak istiyorum.

Biz kısık sesleriz …

BİR ÖĞRETMENİN FERYADI

 

Madem ki Muhterem Cumhurbaşkanım bile, “Vatandaşa tepeden bakarsak, kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir sonra kenara koyar.” dedi, o hâlde ben de buna istinaden, kimselere duyuramadığım feryadımı, belki Reis’ime ulaşır ümidiyle sosyal medyadan haykırmak istiyorum.

CHP’li vekiller, ecdada küfreden şiiri öğrencilerine okutan öğretmeni savunmak için konuyu TBMM kürsüsüne bile taşırken, ben ise aylardır çırpınmama rağmen 16 yıllık  Ak Parti iktidarında okullara hakim olan FETÖ yandaşı solcu ve sözde milliyetçi idareci ve öğretmenlerin; Mukaddesatımız  ve Cumhurbaşkanımıza olan düşmanlıklarına karşı durduğum için, şahsıma uyguladıkları mobbing ve engellemeleri  anlatacak Ak Partili bir vekil bulamıyorum.

28 Şubat sürecinde bizleri ezim ezim ezdiler. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyük bedeller ödeyerek bugünlere geldik, fakat o bedellere rağmen bugün hâlâ okullara büyük oranda vesayetçi zihniyet hakim.

15 Temmuz’dan sonra okullardan FETÖ’cülerin def edilmesinin ardından, 17/25 Aralık Polis-Yargı Darbesi sürecinde FETÖ’ye destek veren işbirlikçileri bu sefer yoğun bir şekilde okullarda kendi ideolojilerini hakim kılmaya çalışıyorlar.

Öyle ki, onlar çocuklarımızı ruh kökünden koparmak için okullarda özgürce at koşturabilirken, bizler milli ve manevî değerlerimizle ilgili faaliyetler yapmak isteyince, CHP’li ve sözde milliyetçi öğretmenler tarafından engelleniyor, yıpratma, sindirme, iftira  ve psikolojik baskıya maruz kalıyoruz.

28 Şubat döneminde başörtülü öğretmenler, nasıl zulümlerden korunmak için kendilerini sınıfa hapsedip hiç dışarı çıkmıyorlar idiyse, biz de Ak Parti iktidarında 28 Şubat’ı yaşarcasına, kendimizi sınıflara hapseder olduk ve okullarda öğretmenlik yapamaz duruma düştük.

Mukaddesatımız ve Cumhurbaşkanımıza saldıran bu zihniyet, daha ne zamana kadar okullarda nesillerimizi zehirleyecek? Daha ne zamana kadar bunların psikolojik baskılarına maruz kalacağız? Ak Parti iktidarına rağmen bu hainliklere maruz kalıyorsak, o hâlde biz bu davanın çilesini ne için çektik ve çekiyoruz?

Gençlik çağlarımdan beri sevdalı olduğum Cumhurbaşkanım beni çağırsın, “Şurada bir vazife var, fakat sonunda şehadet mukadder olabilir” desin, vallahi koşarak gelirim. Ancak naçiz donanımımla milletime hizmet edebileceğim en verimli çağımda, beni körelip bir köşeye çekilmeye zorlayan bu alçaltıcı muameleler karşısındaki sahipsizlik ve yalnızlığım çok zoruma gidiyor.

BENİM REİS’LE GÖRÜŞME HAKKIM YOK MU?

7 düvelle mücadele eden koskoca Cumhurbaşkanı’nı basit meselelerimizle elbette meşgûl etmemeliyiz. Lâkin bu ülkede ‘Eski Türkiye’den kalma bir türlü kırılamayan öyle bir fosil bürokratik anlayış var ki, Türkiye’nin bir köyü veya ilçesiyle ilgili herhangi bir sorunu, koltuklarda oturan yerel yöneticiler çözmesi gerekirken çözmüyor. Çünkü kulakları var duymaz, dilleri var Hakk’ı söylemez, gözleri var görmez. Ondan dolayıdır ki taşradaki bir insan, basit bir derdinin devasını bulmak için bile Cumhurbaşkanı’na ulaşmak ister.

 

Yerel yöneticiler Cumhurbaşkanı’mızdan daha zor ulaşılır durumda. Ulaşılsa da ilgisizler. Taşradan merkeze, makam sahibi olan herkes vazifesini bihakkın yapmış olsaydı, Cumhurbaşkanı’mız her şeye bizzat müdahale etmek zorunda kalır mıydı?

Bütün ekabirin dolu olduğu Twitter üzerinden yetkili bir kişiye ulaşayım dedim, fakat sonuç hüsran. Bürokrat, vekil, bakan, danışman, bazı STK başkanları, iş adamı, sanatçı, sporcu, gazeteci … Sanki bir seçkinler grubu oluşturmuşlar, sadece birbirlerini takip ediyorlar ve sadece birbirlerinin tweet’lerini retweet ediyorlar. Sen ise onlara iki satır bile mesaj yazamıyorsun ve sadece paylaşımlarını izlemekle kalıyorsun.

Adeta ulaşılmaz müstahkem kaleler içinde, halktan kopup bir burjuva sınıfı oluşturmuş bu zümre, seçim zamanı işte bu yüzden halktan itibar görmemektedir.

Reis olmasaydı, bu millet ne 15 Temmuz’da kılını kıpırdatırdı ne de bu seçkinler topluluğuna oy verirdi.

FETÖ’cü komşusunu BİMER’e şikayet eden bir vatanseverin kimliğinin BİMER sürecinde deşifre olması üzerine, şikayet ettiği FETÖ’cü tarafından tehdit edildiği haberini okumuşsunuzdur. Bu durumda ben, mahrem olan bilgileri CİMER veya BİMER yoluyla nasıl Reis’ime ulaştırabilirim?

Onlarca yıllık meslek hayatımda devletim ve milletimin yücelmesi adına, milli ve manevi değerlerle mücehhez, taşıdığı değerin farkında olan, Batı karşısında aşağılık kompleksinden azade olmuş nesiller yetiştirmek için çırpındım. Bu uğurda çileler çektim. Başkaları gibi haksızlık ve şerefsizlik karşısında dilsiz şeytan kesilmedim. Horlandım, itildim, kakıldım. FETÖden önce mukaddesatıma küfreden  laikçi yobazların,  FETÖden sonra ise FETÖ ve malum işbirlikçilerinin zulümlerine maruz kaldım. Rabb’ime nihayetsiz hamdü senalar olsun ki, Reis’im gibi dik durdum, hiçbirinin karşısında boyun eğip zillete düşmedim.  Bu karakterimden dolayıdır ki, başkaları gibi bir şehre yıllarca çöreklenip düzen kurma imkânım hiç olmadı, aksine doğruyu haykırma uğruna dokuz köy dolaştım ve şimdi 10. köye göçmenin arefesindeyim.

Bunun haricinde Devletine ve Cumhurbaşkanına ölümüne bağlı, vazifesini burada yazamayacağım evlatlar yetiştirdim.

Şimdi bu yaşımda eğitim camiası ve burada açıklayamayacağım diğer bazı kurumlarla ilgili bizzat maruz kalarak şahid olduğum ihanet derecesindeki hususları Muhterem Cumhurbaşkanıma iletme hakkım yok mudur?

Derdimiz, kavgamız Fî Sebilillah içindir ve ondandır ki “Summun bukmun umyun fe hum lâ yerciûn” kafasında olanlara kızıp dâvaya elbette küsmeyeceğiz.

Fakat, bunca çile ve hizmetin hatırına olsun, devletimin bekası için, feryadımı duyuracak bir makam bulamayacaksam, ben neyin kavgasını veriyor, ne uğruna kuduz köpekleri üzerime çekip rahatımdan sağlığımdan feragat ediyorum ?

Bu dava nefersiz yürüyecekse, birileri bunu söylesin, biz de rahatımızı bozmaktan vazgeçip meydanı çakallara bırakalım.

Beğendim 8 Muhteşem 2 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık