TAYYİP BEY SEYİT KUTUP'U TEMSİL EDİYORMUŞ!

Vahdettin İnce'nin Star Gazetesi'ndeki yazısına göre Erdoğan Kutupçu olduğu için Batılı yazarlar da ona saldırıyorlarmış. Yine Seyyid Kutup’un fikirlerinin, siyasal İslamcı terör örgütleriyle alakası yokmuş. Bu da Batı’nın pis bir oyunuymuş.

TAYYİP BEY SEYİT KUTUP'U TEMSİL EDİYORMUŞ!

Seyyid Kutub Niçin Hedefte Mi?

Geçtiğimiz günlerde Star gazetesinde bir yazı neşredildi. Yazı Seyyid Kutub hakkındaki eleştirileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bağlıyor. Güya Erdoğan Kutupçu olduğu için Batılı yazarlar da ona saldırıyorlarmış. Yine Seyyid Kutup’un fikirlerinin, siyasal İslamcı terör örgütleriyle alakası yokmuş. Bu da Batı’nın pis bir oyunuymuş.

Evvela Necip Fazıl gibi gelenekçi bir aksiyon adamını medheden, adına ödül törenleri tertip eden gazetenin Seyyid Kutub’u da müdafaa ediyor oluşları tenakuzun/çelişkinin derecesini gösteriyor. Bakın Necip Fazıl Doğru Yolun Sapık Kollarında ne diyor:

“Bir de Seyyid Kutup var... Kendisinden af dilemesini isteyen yakışıklı orangutan maymunu Nasır'a ‘Bir mümin bir münafıktan af dilemez!’ cevabını veren ve kahramanca ölmeyi bilen bu zatı Sahte Kahramanlar konferansımda gerçek kahraman olarak göstermiştim. Fakat sonradan gördüm ki, Seyyid Kutup bir İbn-i Teymiyye meddahıdır ve kellesini kaptırdığı sosyalizma yularının zoruyla Hazret-i Osman'a adaletsizlik isnat eden ve dil uzatan bir bedbahttır.”

Aslında bu ödülleri verirken maksat; bu toprağın mütefekkirlerini, ediblerini teşvik etmek mi yoksa modernist-reformist bakışı millete tasdik ettirmek mi anlamak zor!

“Seyyid Kutup niçin hedefte değil?”

“Seyyid Kutup’un niçin hedefte” diye sormaktan ziyade asıl sorulması gereken “Seyyid Kutup niçin hedefte değil?” olmalıdır. FETÖ ile mücadele kapsamında Fetullah Gülen’in nasıl vaiz olduğu, İzmir’e nasıl geldiği, 80 ihtilalinde nasıl saklandığı ve sonradan nasıl bir anda parlatıldığı gündem olmuştu. Bu meselelerin altı kazınınca iki isim ortaya çıktı: Kasım Gülek ve Yaşar Tunagür!

Dikkat edilirse herkes bilhassa İslamcılar Kasım Gülek üzerinden FETÖ’ye vurdu. Çünkü oradan CHP’ye laf getirilip AKP’ye yaranmak gayesi güdülüyordu. Ancak Yaşar Tunagür hep es geçildi.  Neticede gündem çok fazla değiştiği için meselenin üstü örtüldü. Hafızalardan bu isimler silindi.

Yaşar Tunagür kimdir?

1965’de Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı yapan bu adamın MİT raporu 70’li yıllarda ortaya çıkarıldı. Yine mevzu Meclis gündemine kadar getirildi. Hiç şüphesiz Yaşar Tunagür’ün yabancı istihbarat servisleriyle irtibatı anlaşılmıştı. Asıl dikkate değer nokta şu bu adam Seyyid Kutup’u Türkiye’ye getiren adamdı.

Seyyid Kutup’un yeşil sosyalizmi anlattığı “İslamda Sosyal Adalet” kitabını 1968’de tercüme eden Yaşar Tunagür’dür. Yani Fetullah Gülen ve adamlarını Diyanet kadrosuna sokan, yabancı istihbarat servisleriyle onun bağını kuran kimse de Yaşar Tunagür’dür. Dolayısıyla Fetö lideri onun kitaplarını bu yüzden tavsiye eder ve bugün bile konuşmalarında “Üstat Kutup” diyerek övgüyle bahseder.

Yeşil Sosyalizm

Seyyid Kutup sonrası İhvan hareketinde şiddetli bir Batı düşmanlığı açıkça görülür. Bu düşmanlık dikkat edilirse küfre düşmanlık değil ideolojik bir taraf düşmanlığıdır. Yani hakikatte İslami sosyalizme kapıldıkları veçhile kapitalizme düşmandırlar. Nitekim Seyyid Kutup döneminde İhvancılar Kralı devirmek için sosyalist subaylarla anlaşmakta hiç tereddüt göstermediler. Neticede Mısır’ı SSCB’ye peşkeş çektiler.

Güvendikleri bu küfür güruhu elbette onları arkadan vurdu. Başa gelen sosyalist Cemal Abdül Nasır ihvancılara Kralı mumla arattı. Pek çoğunu tutuklatıp, hapse attırdı. Seyyid Kutup da idam edilerek iktidar kavgasının kurbanı oldu. Yani aslında Seyyid Kutup dini sebeplerle idam edilmedi politik sebeplerle idam edildi.

O dönemlerde Mısırda dini neşriyat yapmak, fıkıh, kelam, akaid mevzularında dini dersler vermek, İslam ahlakını yaymak serbestti. Ancak Seyyid Kutup devletin küfür düzeninde olduğunu, hükümete ayaklanmak gerektiğini Batı düşmanlığı ve dini propaganda perdesi altında yapıyordu.

Seyyid Kutup Bir CIA Projesi

Mısır’da idam edilip kahraman olarak Müslümanlara servis edilen Kutup’un kitapları, Türkiye’de Fetö’nün kurucuları tarafından tercüme ediliyordu. CIA’nın Ortadoğu ajanı Yaşar Tunagür-Fetullah Gülen-Seyyid Kutup üçlüsünün irtibatları ortaya çıkınca İslamcılar ne diyeceklerini, nasıl hareket edeceklerini şaşırdılar. Neticede kimi işi pişkinliğe vurarak, kimi insanların hafızasıyla alay ederek kimi de hükümet büyükleri üzerinden Seyyid Kutup’u aklama, meşruiyet kazandırma yoluna gidiyor.

Yaşar Tunagür bir tarafta siyasal İslamın idelojik eserlerinin tercümesi için uğraşıyor, diğer taraftan Vehabi Suud’ların Rabıta cemiyetiyle münasebetler kuruyordu. Bu esnada da Fethullah Gülen’le baba oğul gibi olmuş, onun yükselmesi, meşhur olması için uğraşıyor, yolunu açıyordu. Bugün İslamcılar her ne kadar Seyyid Kutup’un niçin bir CIA projesi olduğunu kabul etmek istemeseler de gerçekler gün yüzüne çıktı. İslamcılar artık bu üçlü arasındaki bağların 15 Temmuz mücadelesini veren bu millet tarafından öğrenilmesinin önüne geçmeye çalışıyor.

Unutulmamalıdır ki Seyyid Kutup’un kendisinin zulüm uğraması başka bir şeydir. Onun devlete isyanı, hükümetlere ihtilal yapılması gerektiğini savunması bambaşka bir şey. Seyyid Kutup’un bu fikirlerini yazdığı kitapları sözde İslami cihad adı altına terör faaliyetleri yürüten teşkilatların referans kaynaklarıdır. Devleti, hükümeti tağut, insanları kafir olarak gören bir zihniyetin tohumları Seyyid Kutup gibi siyasal İslamcı kimseler tarafında atılmıştır. CIA gibi istihbarat servisleri de bu isimleri kullanarak Müslümanları bölmek, parçalamak, anarşiye sevketmek için kullanmıştır.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık