BÜYÜKADA OPERASYONU ABD’YE YAPILMIŞTIR!

Büyükada operasyonu bugüne kadar "Üst Akıl" denilen yapıya yönelik yapılan, en doğru "NOKTA" operasyon. Bu operasyonun önemini anlayabilmek için ilk olarak kısa adı NED olan, "National Endowment for Democracy" örgütünü anlamak gerekiyor.

BÜYÜKADA OPERASYONU ABD’YE YAPILMIŞTIR!

BÜYÜKADA OPERASYONU ABD’YE YAPILMIŞTIR!

Büyükada’da yapılan bir toplantı esnasında gözaltına alınanlar mahkemeye çıkarılarak bazıları tutuklandı.

Bunlar; Uluslararası AF TR direktörü İdil Eser, İHGD YK üyesi Günal Kurşun, üye Veli Acu, Helsinki Yurttaşlar Derneği üyesi Özlem Dalkıran.

Şunu çok samimi olarak söylüyorum ki; bu operasyon, bugüne kadar "Üst Akıl" denilen yapıya yönelik yapılan, en doğru "NOKTA" operasyon.

Bu operasyonun önemini anlayabilmek için ilk olarak kısa adı NED olan, "National Endowment for Democracy" örgütünü anlamak gerekiyor.

Kısa adı NED olan "Ulusal Demokrasi Fonu" 1983 yılında ABD Kongresi onayı ile kurulup yine ABD Kongresi tarafından finanse edilen bir örgüt.

Eski CIA direktörü Ralph Mcgehee,NED'in faaliyet amacını;  "CIA, bugün örtülü operasyonlarını NED gibi NGO'lara borçludur" diyerek açıklıyor

NED, ABD ve CIA'nın taşeron para kasasıdır. ABD, önce NED'e para transfer eder, sonra NED, dünya genelinde NGO'ları finanse eder. (NGO=Sivil Toplum Kuruluşları) bugüne kadar "Üst Akıl" denilen yapıya yönelik yapılan, en doğru "NOKTA" operasyon.

Bu operasyonun önemini anlayabilmek için ilk olarak kısa adı NED olan, "National Endowment for Democracy" örgütünü anlamak gerekiyor.

 

NED'in ilk operasyonu Nikaragua'da oldu. CIA ile ortak yürütülen operasyon sonucu yönetim devrildi ve yerine CIA güdümlü hükümet kuruldu.

NED'in Türkiye'ye yönelik ilk operasyonu ise, 1995 yılında Stratejik Araştırma Vakfı eliyle gerçekleştirildi.

NED tarafından finanse edilen Stratejik Araştırmalar Vakfı ve Strateji Mori Ltd.; 1995'de Türkiye'de seçime yönelik bir çalışma başlattı.

Bu çalışma kapsamında Türk halkının seçime bakışı, partiler hakkında düşünceleri ve anketler yapılarak "Erken seçim nabzı" tutuldu.

Deniz Baykal'ın CHP'ye genel başkan olmasının ardından hükümet bozuldu. Baykal’ın yeni hükümete girmesi için erken seçim şart koşuldu.

NED tarafından 7 ay önce çalışmasına başlanılan bu operasyon sonucu Aralık 1995'te Türkiye'de erken seçim yapılması kararı alındı.

Bundan bir müddet sonra Ankara bir konferansa ev sahipliği yaptı.

27-28 Nisan 1995'de Ankara Sheraton Oteli'nde "Demokrasi ve Kimlik" adı altında bir dizi konferans gerçekleştirildi.

Konferansın onur konuğu ve baş konuşmacısı olarak da eski CIA şefi, dönemin RAND Corporation uzmanı olan Graham Edmund Fuller getirildi.

Türkiye'nin demokratikleşme sorununun çözümü ne kadar ilginç ki; ABD Kongresinin finanse ettiği NED ve CIA ajanı Graham Fuller'e kalmıştı.!

Toplantıya katılan diğer önemli isim ise, Georgetown Üniversitesi Türk Araştırma Bölümünün kurucusu Sabri Sayarı ve George Harris oldu.

Toplantıya damgasını vuran isim, ABD Hava Kuvvetleri İstihbaratı, "Operasyon Agent/Ajanı" George Harris oldu.

Amerikan Dış İşleri Bakanı Condolaze Rice’ten yaklaşık 7 yıl önce; “Ortadoğu haritası yeniden şekillenecek” diyen Harris, Irak bir süre daha özel bölge olup 10 yıl sonra daha demokratik hale gelecek dedi.

Fuller ise; Türkiye'nin kuruluş kodlarını terk edip yüzünü Nurculuk ve Gülen'e çevirmeli, İslam ve Demokrasi çatısı altında toplanmalı dedi.

Bu isimler o kadar ÖNGÖRÜLÜYDÜ ki bu toplantıdan sonra Fuller, Gülen&Nurculuk, Harris, Ortadoğu, İslam & Demokrasi üzerine çalışmaya başladı

Nisan 1995'de gerçekleşen bu toplantının ardından Graham Fuller ve Harris'i Ankara'ya getirerek referans olan isimler de ortaya çıktı.

Bu isimlerin ilki, Stratejik Araştırma Vakfı başkanı Gökhan Çapoğlu. Çapoğlu, erken seçime 2 ay kala Ekim 1995'te DSP'ye katıldı.

Çapoğlu, seçimden sonra önce TBMM Bütçe Plan Komisyonu üyeliğine ardından da DSP Parti Grup Sözcülüğüne getirildi.

Stratejik Araştırma Vakfı tarafından toplantı için Ankara'ya getirilen Fuller ve Harris'e referans olan bir diğer isim ise Ömer Tarkan.

1993'te Demirel'in köşke çıkmasıyla danışmanlığa getirilen Tarkan, aynı zamanda uzun yıllar Feridun Sinirlioğlu ile ev arkadaşıydı.

Yine ne kadar ilginçtir ki; o dönem Demirel, AIPAC'ın alt kuruluşu WINEP'in dış uzmanlarından bir isimdi. Tıpkı Graham Fuller gibi.

Tansu Çiller, Bülent Ecevit, Çevik Bir... hatta FETÖ'nün yeni dönem sözcüsü olup Erdoğan'a hakaretler eden Michael Rubin bile oradaydı.

Tarkan, Cumhurbaşkanlığı danışmanlığını bıraktıktan sonra Cem Boyner'in teklifiyle "Yeni Demokrasi Hareketi"ne katıldı.

Altan kardeşler, Cengiz Çandar, Can Paker, Etyen Mahçupyan, Kemal Anadol ve Kemal Derviş gibi isimlerle bir dönem mesai yürüttü.

Ne kadar ilginç ki Tarkan'ın o dönem mesai arkadaşı olan Kemal Derviş, tıpkı Çapoğlu gibi bir süre sonra DSP safına katıldı.

Türkiye, NED sponsorluğunda yapılan operasyonlara yenik düşüp ABD'ye bağımlı kaldı ve Ecevit, Kemal Derviş'e kucak açmak zorunda kaldı.

Dünya Bankası memuru olarak ABD'den getirilen Derviş, önce bakanlık koltuğuna oturdu ardından da ekonomiye ayar verdi!

Şimdi "Bu bilgilerin dün gece tutuklanan isimlerle ne alakası var diyebilirsiniz". Alakası şu; bu isimler de NED'in finanse ettiği isimler!

Uluslararası AF Örgütü, onun alt kurumu İnsan Hakları Gündemi ve Helsinki Yurttaşlar Derneğini finanse eden ABD Kongresi ve NED!

Anladık mı yukarıdan beri yazılan ilişkilerin ne olduğunu?

Dolayısıyla yapılan bu tutuklama; "İnsan Hakları"na yönelik değil bizzat, ABD’nin kalbine, merkezine, operasyon örgütü NED'e yönelik bir mesaj…

Hükümet ve yargı, ilk defa çok doğru bir "NOKTA" operasyon gerçekleştirdi ve ABD'ye doğrudan bir mesaj gönderdi.

Umarım hükümet medyası bu operasyonu kamuoyuna doğru düzgün anlatılır ve savcı Can Tuncay bu soruşturmayı daha da derinleştirir.

Kimse, "İnsan Hakları" hikayesi anlatmasın.

CIA&ABD Kongresi tarafından finanse edilen bir örgüt, insan hakkını savunmaz,

insanları KATLEDER!

(Bu yazı Emre Erciş’in tweetlerinden derlenmiştir. Kendisine teşekkür ederiz.)

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık