Lütfen bekleyin..
23
Ocak

AHMET YAMAN

ahmetinpostakutusu1@gmail.com

NEREDE KALMIŞTIK? *

06 Ocak 2018 14:03

Öncelikle selamlar.

Küçüklüğünden beri sürekli bir şeyler yazıp çizen birisi olarak bu yazı benim ilk ciddi deneyimim olacak… Sanal duyguların ve hızlı bir dünyanın kıskacında kalan toplumun içinde, hızla yalnızlaşan yığınlar olmaktan maalesef kaçamayan günümüz gençlik güruhuna mensup olmamaya azmetmiş bir genç kardeşiniz olarak, her zaman her konuda farkındalığı arttırmak ve önümüze konulan illüzyonu bozmaya çalışmak en önemli amacım olacaktır.


Tarihin ve günümüz realitelerinin katıksız şekilde önünüze sunulacağı bu satırlarda, her türlü haksızlığı yazıya dökmek suretiyle milyonların vicdanını haykırmaya çalışacağım.


Atılan taşların hedefi vurduğu ‘’yerinde’’ ve şiddetle ihtiyaç duyduğumuz yapıcı eleştiriler ile de, televizyon adı verilen zihin kontrol makinesinde milyonları aptallaştıran programlar ve yapımlar, tarafımca ve üslubumca ‘tımar’ edilmeye çalışılacak; ahlak cinayetlerinin işlendiği her platformu ve her olayı bir gazeteci edasıyla insanlara duyurmak şiarım olacaktır.
Algı yönetimine dair çarpıcı çözümlemeler yapmaya gayret edecek, yapılan çözümlemelere dikkat çekecek ve bir STK’cı refleksi gereğince bunu gündem haline getirmeye kastedeceğim.

*Nerede Kalmıştık? İnsan uygarlığının zirvesi olan İslam ahkamında, dondurularak zaman makinesine kapatılmış bir toplumun, ümmetin fertleri olarak Osmanlı’da, Endülüs’te, Babür’de kalmıştık. O zaman bu buzları kırmak için hadi Bismillah!..
‘’…gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!’’

YORUM YAZ
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar (1)
Yazarın Diğer Yazıları
Editörün Seçtikleri
Puan Durumları
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=