Lütfen bekleyin..
13
Aralık

Yazarlar

Eski ama çok da eski olmayan zamanlarda, adamın birisi kendisine takım elbise yaptırmak üzere terziye gitmiş. Kumaşını seçmiş, terzi işe başlamış. Provalar yapılmış. Terzi kendini öve öve bitiremiyor bir yandan. Askerde generalin sivillerini mi dikmemiş, belediye başkanının karısı diğer terzilerin k..
Lise iki talebesiydim. O yıllarda “felsefe grubu” tesmiye olunan felsefe, sosyoloji mantık dersimizin hocası değişmiş sene ortasında yeni ve çiçeği burnunda bir muallim ilk dersine girmişti. Klasik tanışma faslından sonra birden; “ Tarihte ve günümüzde sınıfsız, imtiyazsız bir mutlu dönem ve devlet ..
Bir tarafta Avrupa’da namağlup gruptan çıkarak zirve yapan Beşiktaş, diğer tarafta kendi topraklarında üç puana muhtaç bir Beşiktaş!“Handel: Zadok the Priest”’in eseri olan Şampiyonlar Ligi’ müziğiyle şaha kalkan Beşiktaş; Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’yla uyku moduna geçiyo..
Yine yeşillendi yargı dalları!“Adalet mülkün temelidir” düsturunu sadece adli kurumların uhdesinde olduğunu varsaymak, adamın canı sıkıldığında en olmadık yerde devlet surlarında gedik açması hiçte müşkül ve meşakkatli olmasa gerek. Nasıl olsa onları, “hıyaneti vataniye” bağlayıcılıkları yok. Ye..
Hazreti Ömer…Selahaddin Eyyubi…Ve Yavuz Sultan Selim Han!Onlar Kudüs’ün fatihleri…Sultan Abdülhamid Han ise Kudüs’ün manasını ve nasıl savunulacağını beynimize çakan büyük deha…XxxKimsin sen Abdülhamid Han’a dil uzatacaksın?İster şair ol, ister sözde alim, ister çakma ayd..
Daha önce yayınlanan “İletişimde yeni normalimiz” başlıklı yazımızda anlık mesajlaşma programlarının çağının hakimiyetini yazmıştık. Bu ürünlerin kısa mesaj dediğimiz SMS’leri yakın bir gelecekte geçeceğini yazmıştık. Şimdi ise bu ürünlerin çıktığı ülkeler ve hitap ettikleri kitlelerin biraz de..
Geleneklerine bağlılığı ile bilinen muhafazakâr İngiltere’nin başkenti.Londra’da, seçkinlerle, soylulara verilen ve geçmişi yedi yüz yıl öncesine uzanan “Freeman Onur Payesi” (geçen yazımda söz etmişim) uygulaması günümüzde de yaşatılıyor.Daha çok Londra’ya yaptığı yatırımlarla kente katkı sağla..
GARGAT AĞACI VE TANRIYI KIYAMETE ZORLAYANLAR “Müslümanlar, Yahudilerle harp etmedikçe kıyamet kopmayacak. Harp olacak ve Müslümanlar onları yenip öldürecekler. Öyle ki, Yahudiler ağaç ve taşların arkasına saklanacaklar, o ağaç ve taşlar konuşarak, 'Ey Müslüman, ey Allah’ın kulu, ark..
Besleme, bilindiği üzere koruma ve bakım altına alınan yetim öksüz yoksul çocuklara verilen bir addır. (Benzerleri: ahretlik yanaşma büyütme evlatlık eluşağı)Eski iyiliksever zenginlerin -servetlerine haram bulaştırmazdan önceki- bir âdeti de fakir ve düşkünleri kol­layıp gözetmekti. Beslemeler ..
Amerika Birleşik Devletleri geçtiğimiz Çarşamba günü yayınladığı bir tebliğ ile ülkedeki kamu kuruluşlarındaki bilgisayar ve sunucularda kullanılan Kaspersky Lab yazılım ürünlerini yasakladı ve sistemlerden kaldırılmalarını istedi.Rusya menşeli bir şirket olan Kaspersky Lab'in “Moskova'n..
İnsan olmak ne demektir? Çeşitli bilim dalları insanı sosyolojik veya psikolojik davranışlarına göre değerlendirebilir, ama biz yine de insan olmanın düşünce ve davranışların toplamından çok daha fazlası olduğunu biliriz. İnsan, son derece kompleks, fiziki ve manevi bir yapısı olan karışık ve kusurs..
Editörün Seçtikleri
Puan Durumları
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=