Lütfen bekleyin..
13
Aralık

PAPAZDAN YOGA İKAZI

Vatikan’ın şeytan çıkarma (exorcism) bölümünün yeni baş rahibi Peder Sezare: "Yoga ile şeytana yaklaşmak arasında ince bir çizgi var."

+ -

SELÇUK BORA- Metafizik İstihbarat Uzmanı

Şeytan musallatı evrensel bir hadisedir…

Vatikan’ın şeytan çıkarma (exorcism) bölümünün yeni baş rahibi Peder Sezare:

‘Yoga ile şeytana yaklaşmak arasında ince bir çizgi var'.

Biz söyledik mi adımız cahile, yobaza çıkıyor, bari bu hakikati şeytan çıkarma uzmanı pederlerin ağzından söyleyelim de, şeytan musallatı evrensel bir hadise olduğu gibi yoga ile musallat arasında bir bağlantı olduğu düşüncesinin de yalnızca bize ait bir görüş olmadığı ortaya çıksın, iyice anlaşılsın...

Kuzey İrlanda'daki Katolik bir rahip yogaya ve Hint usulü baş masajına karşı uyardı. Bu iki yöntemin ‘manevi sağlığı tehlikeye attığını' savunan rahip, bunlara başvuranların da kendilerini ‘Şeytanlar’ karşısında savunmasız bıraktıklarını öne sürdü.
Derry Journal'a konuşan Rahip Roland Calhoun, yoga yapmanın insanı ‘Karanlıklar Krallığı'na çekebileceği uyarısı yaptı.

Katoliklerin ruhani lideri Papa Fransiscus'un "Yoga derslerinde maneviyata ilişkin sorulara cevap bulmaya çalışmayın. Yoga yapmak risklidir" sözlerini hatırlatan Calhoun, "Şeytani ruhlar türlü şekillerde insanlara musallat olabilir. Başka kültürlere ait bu tür aktiviteleri benimsemekle, nelere davet çıkardığınızı bilemezsiniz" dedi.

Vatikan’da şeytan çıkarıcı baş rahip olarak görev yapan Peder Sezare ise, yoga yapmanın Harry Potter gibi gizli güçleri konu alan kitapların okunmasının, insanların şeytani güçler tarafından ele geçirilmesine neden olduğunu iddia etti.

Vatikan’ın şeytan çıkarma (exorcism) bölümünün yeni baş rahibi Peder Sezare, görevi devraldıktan sonra şimşekleri üzerine çekti. Ele geçirilme konusunda halka açıklama yapan Peder Sezare, tüm dünya üzerinde ele geçirilme vakalarının hiç olmadığı kadar yüksek seviyede olduğunu ve alarm düzeyine geçilmesi gerektiğini söyledi.

Peder Sezare, şeytani vakaların bu şekilde hızlı yayılmasının nedenini, Yoga gibi akımlar ve şeytani ögelerle barınmış, içlerinde kara büyülerin konu alındığı Harry Potter gibi kitapların yaygınlaşması olarak gösterdi.

HARRY POTTER OKUMAK DA 'ŞEYTANİ'

Harry Potter ve diğer fantastik romanların televizyonda yaygınlaşmasının, gençlerin büyülere merak sarmasını ve büyü yapmayı öğrenmek için bir takım tehlikeli aktivitelere girmesi konusunda cesaret verdiğini söyleyen rahip; ‘’True Blood ve diğer vampirli yapımlarda sık sık şeytani karakterlerin kullanıldığını, dinler tarafından sakıncalı gözüken ve yasaklanan kan içme gibi ayinlerin çekici gösterildiği ve bu nedenle gençlerin bilinç altlarında gizli güçlere yönelik kapıların açıldığı’’ konusunun da üstünü çizdi.

Yoga, kökleri nedeniyle Hindu tanrılarına ibadet biçimidir ve yoga esnasında girilen pozisyonlar, Hinduizm’e inananlar için tanrılarına saygılarını sunma biçimidir. Yoga sırasında vücut ruhsal aleme kendisini açar ve savunmasız hale gelir. Eğer yogayı yapan kişi bu konunun farkında değilse (ki günümüzde büyük çoğunluk farkında değil) yoga sırasında vücudun savunmasız oluşunu kullanacak olan kötü ruhlar tarafından ele geçirilebilirsiniz.

Yoga gibi akımların ve şeytani öğelerle donanmış tv yapımlarının bir takım kötü güçlere hizmet etmek için kasıtlı olarak yaygınlaştırıldığını söyleyen peder; ‘’herkesi bu konularda dikkatli olmaya davet ediyorum’’ diyerek sözlerini bitirdi.

Daha önce de 2011'de Vatikan'ın ‘baş şeytan çıkarıcısı' Gabriele Amorth, yoga yapmanın tıpkı ‘Harry Potter okumak gibi şeytani bir iş' olduğunu savunmuştu.

Nazilerin "şeytan tarafından ele geçirildiğini" savunan Amorth, IŞİD'in arkasında da "şeytanın bulunduğunu" söylemişti.
Peder Amorth'un medyada en çok yer alan yorumları arasında Harry Potter ve yoga karşıtı sözleri de yer alıyordu.

Harry Potter kitaplarında "iyi büyü ile kötü büyü" arasında bir ayrım varmış gibi gösterilmesini eleştiren Amorth, "Büyü her zaman şeytana yöneliştir. Harry Potter'ın ardında karanlığın kralının, şeytanın imzası saklı" demişti.

Rahip Gabriele Amorth "yoga"yı şeytanın oyunlarından biri olarak değerlendirmiş ve yoga yapanların Budizm ve diğer Doğu dinlerine yönlendiği uyarısında bulunmuştu.

Öte yandan tanınmış şeytan çıkarıcı, "şeytan tarafından ele geçirildiğini iddia eden herkese inanılması gerektiğini, bu kişilerin büyük kısmının ağır psikolojik sorunları olduğunu" da söylüyordu.

  • Bu haberi paylaşın:
YORUM YAZ
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar (0)
Bu habere henüz bir yorum yapılmamıştır, ilk yorumu eklemek için yukarıdaki formu doldurunuz
Facebook ile Yorum Yap
Benzer Haberler
İslam İşbirliği Teşkilatı Kudüs için toplantı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip E..
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın memleketi Kayseri'de cami yaptır..
Metafizik İstihbarat Uzmanı Selçuk Bora, dünyayı kaosa sürükleyen büyük dev..
Prof.Dr.Ahmet Şimşirgil: "İslam dünyası Sultan II. Abdülhamid’den sonr..
Kazandığımızı nereye harcıyoruz? Eskiden bakkal yeterken, doktora yılda bir..
Kemal Kılıçdaroğlu İngiltere'de tuhaf işler peşinde. PKK yandaşlığıyla ..
Editörün Seçtikleri
Puan Durumları
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=